Ako upokojiť bábätko masážou alebo aj večerný rituál

Väčšina detí miluje vodu. To dáva zmysel, pretože voda bola všetko, čo poznali počas svojich prvých 9 mesiacov. Vačšina rodičov očakáva, že ihneď po narodení okamžite pocítia “spojenie” so svojim bábätkom. Často sa ale stáva, že rodič je zmätený so všetkých požiadaviek a so starostlivosti o svoje novorodeniatko . Nespojiť sa s dieťaťom ihneď je úplne normálne a spájanie by mal byť postupný proces.

Veľmi vhodným rituálom na bonding je kúpanie bábätka, kedy mu počas kúpeľa a hlavne po ňom viete poskytnúť kvalitnú masáž celého telíčka. Vytvoríte si tak pravidelný režim dennej starostlivosti o pokožku dieťaťka, kde masáž je pre neho úžasne prospešná a skvelý spôsob, ako ukončiť náročný deň pred spánkom. Výhody detskej masáže sú nekonečné a v kombinácii s kvalitnými ekologickými výrobkami tiež pomáhajú chrániť a vyživovať pokožku vášho malého dieťaťka.

Hlavné zásady masáže sú nasledovné:

  • vyhradiť si priližne rovnakú hodinu na kúpeľ a masáž
  • dieťatko by nemalo byť ale ani hladné ani veľmi unavené
  • naučiť sa ako správne masáž robiť – na internete je množstvo kvalitných videí
  • zvoliť si čo najkvalitnejší, najlepšie čistý prírodný olej v bio kvalite

Pri rozhodovaní o tom, ktoré detské produkty sú vhodné pre novorodenca treba dbať na ich zloženie.

Základným pravidlom je, že musia byť bez SLS. Tu hovoríme o chemickej substancii Sodium Lauryl Sulfate,  kde sa jedná sa o veľmi tvrdý detergent, ktorý sa nachádza najmä v šampónoch a zubných pastách. SLS je leptavý čistiaci prostriedok! Keď sa SLS použije na ľudskej pokožke odstraňuje ochranné pH kože, narúša ju a dráždi, výsledkom čoho často býva drsná a zjazvená koža. SLS zabraňuje procesu hojenia, rozožiera vlasové folikuly čím znemožňuje vlasový rast a narúša vývin detských očí.

Náš tip na starostlivosť o pleť pochádza od známej detskej organickej značky PURE BEGINNINGS.

V ponuke majú Upokojujúce tekuté mydlo a šampón s Baobabom BIO pre bábätká , ktoré obsahuje extrakt baobabu, ktorý pomáha upokojiť a zvlhčiť pokožku. Jeho ultra jemné povrchovo aktívne látky sú veľmi hebké na pokožku a nenarušujú jej prirodzenú ochrannú vrstvu, čím zanechávajú pokožku čistú ale nie suchú, zapálenú alebo podráždenú.

Ak uprednostňujete umývanie bez vôní, vyskúšajte  PROBIOTICKÉ krémové telové mydlo pre citlivú detskú pokožku. Toto krémové telové mydlo pre citlivú detskú pokožku bolo vytvorené tak, aby zahŕňalo prebiotické a probiotické zložky, ktoré pomáhajú prirodzenej mikrobiálnej rovnováhe pokožky.

Na masáž je najvhodnejší Upokojujúci detský masážny a kúpeľový olej s Kalahari melónom.

Je ideálny pre bonding masáž po kúpeli, ktorú deti tak veľmi milujú.

Obsahuje niekoľko hydratačných a upokojujúcich olejov na ochranu a ošetrovanie jemnej pokožky vášho dieťatka:

  • Avokádový olej – je bohatý na zdravé mastné kyseliny a preukázateľne ukľudňuje pokožku
  • Mandľový olej – mierny, hypoalergénny olej, ktorý je vynikajúci pre pokožku dieťaťa. Ľahký a jemný mandľový olej sa pri masáži ľahko rozotiera a pri jemnom vtieraní do pokožky sa plne absorbuje, takže je ideálny na masáž po kúpeli
  • Olej z jojobových semienok – veľmi podobný mazu (vyrábanému našimi kožnými žľazami), je veľmi dobre rozpoznaný pokožkou a môže na ňu pôsobiť ako prírodný kondicionér
  • Levanduľový olej – vysoko účinný, vonný olej podporujúci spánok. Používa sa buď priamo v kúpeli alebo na masáž pred spaním. Levanduľa je vynikajúca na upokojenie organizmu a nastavenie mysle na pokojnú noc.
  • Olej z pelargónie – má vyrovnávací účinok na kôru nadobličiek a je skvelý na zmiernenie stresu a úzkosti. Používa sa ako masážny olej a má výborné relaxačné a upokojujúce vlastnosti.

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe