Bolestivé bradavky – moderný prístup k liečbe bolestivých bradaviek

Ak počúvate o zázračných liehových alebo znecitlivejúcich metódach, alebo o tom, že za hryzenie do bradaviek môže cumlík, skúste sa ešte raz zamyslieť.

Bolestivé bradavky, čo ich spôsobuje najčastejšie?

Sú to, samozrejme, aj zúbky vašej ratolesti, ale môžete si byť istá, že to nerobí naschvál. Vo väčšine prípadov ide o nesprávny spôsob dojčenia, nesprávny spôsob prikladania bábätka na prsník. Skúsená laktačná poradkyňa vám pomôže odhaliť nedostatky a po nejakom čase už ľahko spoznáte, kedy sa dieťatko naozaj dojčí a kedy už používa vašu bradavku ako cumlík.

Ak hovoríme o liehových prípravkoch alebo dezinfekcii, hovoríme o vysušovaní a dráždení rán, ktoré skutočne nie je potrebné takýmto barbarským spôsobom ošetrovať. Bradavky sú citlivé na všetky podnety, a preto musíme k ich ošetrovaniu pristupovať jemne a bez nebezpečných chemikálií či lidokaínu. Ten má síce umŕtvovací účinok, ktorý využívajú napríklad aj stomatológovia, ale vášmu dieťatku by mohol uškodiť.

Aké prípravky sú bezpečné?

V prvom rade sú to prípravky bez obsahu spomínaného lidokaínu. Mastičky sa pomaly vstrebávajú, zanechávajú pokožku mastnú a vo väčšine prípadov majú aj vôňu, ktorá bábätkám nevyhovuje. Prípravky na báze liehu ranky vyčistia, no taktiež vysúšajú pokožku, čomu sa pri dojčení a boľavých a popraskaných bradavkách chcete vyhnúť oblúkom. Ideálnym riešením sú gély a gélové obklady. Pôsobia takmer okamžite a vracajú pokožke pružnosť.

Prevencia nad zlato

Citlivé bradavky dostávajú pri dojčení poriadne zabrať. Je to skúška trpezlivosti pre matku aj pre dieťa. Známa rovnica hovorí, že nepokojná mama = nepokojné dieťa. Gély na ochranu bradaviek preto musíte začať používať už pred prvým dojčením. Mnohé mamičky, či už „vďaka“ nesprávnej technike dojčenia alebo kvôli priveľmi citlivým bradavkám, odchádzajú z pôrodnice s rozhryzenými bradavkami. Prvé dni vášho rodičovstva sú spojené s mnohými výzvami a bolestivé dojčenie by nemalo byť jednou z nich.

Ako si vybrať produkt?

V prípade, ak už máte bradavky rozhryzené, siahnite po gélových obkladoch MULTI – MAM COMPRESSES. Účinkujú do 12 hodín a pokožka je okamžite vyživená a bolesť ustúpi. Na pravidelné používanie je určený MULTI – MAM BALM. Chráni bradavky aj počas dojčenia bez toho, aby akýmkoľvek spôsobom rušil bábätko. Pri výbere produktov sa preto vždy uistite, že prípravky, ktoré používate sú bez chuti a zápachu, nelepia sa a rýchlo sa vstrebávajú.

www.dojceniebezbolesti.sk

Zdieľajte
Multi-MamMulti-Mamreklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe