Homeopatia všeobecne

Pri výskyte menších zdravotných problémov svojho dieťaťa sa stále viac rodičov zaujíma o homeopatiu, ktorá je v prípade mnohých ťažkostí a príznakov chorôb alternatívou k iným spôsobom liečby, pretože nemá vedľajšie nežiaduce účinky.

Ako funguje homeopatia

Homeopatia nelieči ochorenie, ale podporuje vlastnú obranyschopnosť organizmu tak, aby organizmus sám dokázal chorobu prekonať. Na základe princípu „liečiť podobné podobným“ sa dieťaťu podá pri určitom príznakuchoroby malá dávka látky, ktorá dokáže vyvolať podobný symptóm, ako sú tie, ktoré sa majú liečiť.

Kde sa dá homeopatia využiť

Homeopatické lieky sa používajú v rozličných stupňoch riedenia a podávajú sa buď v podobe granúl, tabletiek, kvapiek, čapíkov, mastí či nosových sprejov. Homeopatické lieky sú známe pri mnohých ochoreniach a problémoch batoliat, napr. pri tráviacich ťažkostiach, ako je vracanie a koliky, pri problémoch s očami alebo pri prerezávaní zubov, ale taktiež aj pri problémoch s dojčením a zápalom prsníka u matiek.

Výber liekov nechajte na homeopata

O výbere správneho homeopatického lieku rozhodne lekár na základe podrobného zistenia príznakov. Napr. pri kolike u trojmesačného dieťatka je potrebné presne rozlíšiť, kedy sa vyskytuje, či je brucho citlivé na dotyk, či sa pritom dieťa potí, má nohy pokrčené alebo vystreté, a iné. Keďže nie je také jednoduché nájsť ten správny homeopatický liek, mali by ste sa v každom prípade poradiť so svojím lekárom.

Zdieľajte
MustelaMustelareklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe