Mliečne výrobky

Ak patríte medzi mamičky, ktorým sa nepodarilo dojčiť, alebo ak aj dojčíte, nezabúdajte na kvalitné mliečne výrobky, ktoré je veľmi vhodné zaradiť do stravy vášho dieťatka.

Mliečne výrobky

Vápnik (kalcium), bielkoviny, vitamíny, tuky… To všetko sa nachádza v mlieku, ale aj v mliečnych výrobkoch a syroch nevyhnutných pre organizmus, ktorý rastie. Ak sa vaše dieťa netvári nadšene nad fľašou (takouto etapou prechádzajú všetky deti), prečo mu neponúknuť iný mliečny výrobok?

Jogurty, tvaroh však nie…

Už od piateho mesiaca, zvlášť, ak nedojčíte,  môžete vášmu bábätku dávať jesť jogurty, ale nie tvaroh. Urobte prvé pokusy na olovrant, potom trebárs ako dezert po hlavnom jedle. Vtedy ich možno poskytnúť na doplnenie mlieka alebo namiesto mlieka, pretože ich vlastnosti sú veľmi podobné.

Syry

Váš gurmet v plienkach možno veľmi skoro ocení syry camembertového, alebo dokonca rokfortového typu. Pozor, aby neboli slané! Vyhovejte jeho maškrtnosti, ale len vo veľmi malých množstvách. Nezabúdajte na kvalitné tvrdé syry – sú mimoriadne bohaté na vápnik. Vyhýbajte sa však kozím syrom, pokým vaše dieťa nesfúkne svoju prvú sviečku na narodeninovej torte. Kozí syr aj v podobe čerstvého syra býva príliš slaný.

Zdieľajte
MarťánciMarťáncireklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe