Namiesto 2. súrodenca hneď troch – viete si to predstaviť?

Trojičky

Aj jedno dieťa dá občas zabrať, že? A viete si predstaviť, že pri snahe o druhé sa vám podaria hneď 3 “druhé”?  Prečítajte si, ako zvládla mamička Agnes pôrod trojičiek a ako táto 6-členná mladá rodinka funguje.

Príbeh lásky, 2 pôrodov a 4 súrodencov

Volám sa Agnes (25), môj manžel Štefan (35). Okrem toho, že som matkou 4 detí, študujem na výške. Muž je živnostník. Poznáme sa už dlhší čas, 4 roky tvoríme pár. Hneď na začiatku sme vedeli, že budúcnosť si nevieme predstaviť jeden bez druhého. V lete 2018 sme si povedali “ÁNO”. Vtedy som už nášho prvorodeného syna nosila pod srdcom.

Trojičky

Veľmi sme sa zľakli, že 2. bábätko s nami nezostane

Priali sme si pre nášho synčeka súrodenca. O to väčšiu radosť sme mali, že sme sa nemuseli dlho snažiť a bola som v očakávaní opäť. No prvé vyšetrenie nás veľmi vystrašilo. Lekár mi oznámil, že vedľa plodu vidí krvnú zrazeninu, krvný fliačik. Veľmi sme sa zľakli, že bábätko s nami neostane…

Po čase, na ďalšej kontrole, sa ale situácia zmenila. Dozvedela som sa, že ten fliačik pri plode je ďalší (2) a ďalší (3) plod :)))

Trojičky

Čiže miesto 1 bábätka budeme mať 3. Bola som zmätená a v obrovskom šoku. Vedela som, že je to náročné aj s 1 dieťaťom, nie ešte s ďalšími tromi. Obávala som sa, čo na to povie manžel. Ako zareaguje? Ako to zvládneme? A ako zvládnem pôrod? Len som plakala a plakala…

Prišla som a muž si myslel, že sa stalo niečo zlé. Keď som mu však ukázala fotky z ultrazvuku, potešil sa. Bral to veľmi pozitívne. Predsa len sme vždy chceli veľkú rodinu:)

A aká bola príprava na trojičky? Na to sa nedá pripraviť..  Aj keď si odmyslím, aké náročné bolo zaobstarať všetko trojmo.

Pôrod trojičiek

Už začiatkom decembra 2020 som bola v nemocnici. Cisársky rez bol naplánovaný na 4. januára, na 35. týždeň tehotenstva. Keďže bolo “korona” obdobie, nemohli sme sa s manželom vídať, bolo to psychicky veľmi náročné. Obávala som sa pôrodu. Už len pôrod jedného dieťaťa vo vás vyvoláva strach, nie ešte troch.

No našťastie, pôrod bol prekvapivo rýchly. Bábätká sa  rozhodli prísť na svet o čosi skôr,  2. januára 2021. Stal sa zázrak – narodili sa nám krásne zdravé trojičky –  dievčatko Eszter a chlapci – Bence a Levente. Čo ma mrzí, že manžel nemohol byť ani pri pôrode.

Vďaka pôrodnici v Nových Zámkoch

Napriek tomu, že som bola ďaleko od syna a manžela, vedela som, že v nemocnici v Nových Zámkoch som v najlepších rukách.  Profesionálny personál sa o nás veľmi dobre postaral. Všetky 3 bábätká sa narodili s váhou niečo nad 2 kg. Strávili v nemocnici mesiac. Najskôr išla domov Eszter a o pár dní neskôr chlapci.

Ako fungujeme s trojičkami a ich prvým súrodencom?

Skúšame robiť všetko naraz. Ak je 1 bábätko hladné, kŕmime aj ostatné. Inak by sa to asi ani nedalo. Minimálne 2 ľudia sú potrební na kŕmenie bábätiek.

V noci skoro vôbec nespíme, asi maximálne hodinku. Najhoršie na tom je, že vždy je bdelé niektoré z nich, čiže ani cez deň si veľmi neoddýchneme. Museli sme sa naučiť žiť bez spánku. Teraz, v auguste 2021, budú mať trojičky už 7. mesiacov. Už nevedia byť na jednom mieste.

Bolo obdobie, kedy bolo stále niektoré choré. A čochvíľa prídu aj zúbky. Dúfame len v to, že sa niekedy už konečne vyspíme 😃

Je to veľká zmena aj pre nášho prvorodeného, 2 ročného syna. Musel si zvyknúť na to, že už nie je stredobodom pozornosti. Veľa vecí sme museli dať bokom a vzdať sa ich, aby deti mali všetko, ale to je to najmenej. Ľúbime ich celým srdcom a milujeme byť veľkou rodinou.

Trojičky

Ako to s trojičkami finančne zvládame?

Momentálne bývame v podnájme. Finančne je to veľmi náročné. Najmä preto, že máme 4 deti do 3 rokov. Veľa ľudí nám pomohlo.

Manžel vykonáva fyzicky náročnú prácu, robí na stavbe (strojové omietky) ako živnostník. Snaží sa pracovať čo najviac, aby sme nemali núdzu v ničom. Momentálne máme výpomoc, ktorú platíme. Obec nám poskytla na prvé 4 mesiace opatrovateľku, ktorá k nám chodila denne na 4 hodiny.

Sme vďační za každú pomoc.

Najväčší problém je, že nemáme prostriedky na auto, do ktorého by sa vošli všetky 4 deti. Aj byt onedlho bude malý. Dúfame však, že aj toto nejako vyriešime.

S láskou, mamička Ágnes

Tak ako, milé mamičky, ešte stále si myslíte, že mať jedno či dve deti je náročné?

Sledujte nás aj ďalej. V ďalšom článku si prečítate viac o tom, ako sa dá postarať o 4 deti a možno sa inšpirujete aj vy.

Chcete sa aj vy podeliť o vaše skúsenosti s inými mamičkami? Pripojte sa do našej uzatvorenej skupinky mamičiek na Facebooku a sledujte nás  na Instagrame.

Zdieľajte
Multi-MamMulti-Mamreklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe