Medzinárodný týždeň nosenia detí

Tento týždeň je to 10 rokov, odkedy sa oslavuje International Babywearing Week. Na Slovensku ide o 5. ročník pod názvom Medzinárodný týždeň nosenia detí.

Týždeň v októbri od 1. do 7. slávi celý svet veľký sviatok nosenia – Medzinárodný týždeň nosenia detí (MTND).

Nosenie detí

Pre každého znamená nosenie niečo iné. Niektoré mamičky už v tehotenstve plánujú nosiť svoje dieťatko po narodení v šatke alebo ergonomickom nosiči. Niektoré k noseniu privedie kamarátka, sestra, či potreba postarať sa popri novorodencovi o staršieho súrodenca, alebo uvoľniť si ruky pri domácich prácach. Niektoré mamičky, dokonca už tesne po šestonedelí musia/chcú opäť pracovať a nosenie im umožňuje mať svoje dieťatko pri sebe.

Nech je dôvod nosenia akýkoľvek, všetky mamičky a aj oteckovia sa svorne zhodujú v tom, že je pre nich nosenie láska, blízkosť, dotyk, vôňa, kontakt, pocit istoty, samostatnosť, voľné ruky, cítiť dieťatko na svojej hrudi a možnosť odovzdať všetku starostlivosť.

Na Slovensku organizuje MTND občianske združenie Nosma už od roku 2013. Aj vďaka nim sa podarilo zviditeľniť nosenie natoľko, že sa šatka alebo ergonomický nosič stáva súčasťou výbavičky mnohých budúcich mamičiek.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tak úžasnej veci, akou nosenie vašich ratolestí je, sledujte FB Oz Nosma a samozrejme aj náš web a FB, kde nájdete mnoho zaujímavých informácií, ktoré k tejto téme potrebujete vedieť.

Zdroj videa: www.deti.sk
Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe