Riziko prehriatia v kočíku – prečo nepoužívať plienku

Vonku doslova pečie slniečko a teplota je vysoká. Mnohí z nás sa snažia uľaviť svojim deťom, ale paradoxne v snahe pomôcť, ak zakryjú kočík plienkou, môže vzniknúť riziko prehriatia v kočíku.

Riziko prehriatia v kočíku

Ak patríte medzi mamičky, ktoré občas prehodia cez kočík plienku, skúste sa zbaviť tohoto zlozvyku. Prehriatie organizmu vášho bábätka môže totiž v najhoršom prípade spôsobiť jeho kolaps. V takto zakrytom kočíku je teplota totiž oveľa vyššia, ako mimo neho. Cirkulácia vzduchu sa zníži a v kočíku nastane neznesiteľné teplo.

Pozrite si video, ktoré vám názorne ukáže, ako rýchlo narastie teplota, ak kočík zakryjete plienkou.

 

Ako sa vyhnúť riziku prehriatia

Ak chcete svojmu bábätku v horúčavách zvýšiť komfort a pomôcť mu, použite slnečník vhodný na kočík, sieťku, cez ktorú cirkuluje vzduch alebo sa snažte zdržiavať v tieni. Ak vám to situácia umožňuje, v najväčších horúčavách, medzi 11. a 15. hodinou s úplne malými bábätkami ostaňte doma.

Čo bábätku obliecť

Ak už musíte vyraziť, dbajte aj na to, ako je bábätko oblečené. Vhodné sú ľahké, ľanové materiály alebo funkčné prádlo z merina či bambusu, ktoré je vzdušné a bábätko sa v ňom cíti pohodlne. Dieťa kontrolujte, či nie je príliš spotené a prehriate. Dbajte na jeho pitný režim, ak je dojčené, zvýšte počet dojčení.

Ak sa zdržujete vonku so starším dieťaťom a nedokážete ho skryť pred slniečkom, použite kvalitné opaľovacie krémy vhodné pre malé deti. Vhodné je používať krémy až od 6. mesiaca veku dieťaťa.

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe