Výživa v sklenených pohároch

výživa dojčiat

Bábätko vám pomaly rastie a vy uvažujete nad jeho ďalšou výživou? Nad tým, v čom uskladníte jeho stravu?  Prípadne, či využijete ponuku výživy v sklenených pohároch? Sklenené poháre sú určite najideálnejším spôsobom uskladnenia.

Prvé príkrmy

V priebehu mesiacov môže dieťa ochutnať rôzne potraviny a jeho výživa bude pestrejšia. Postupuje do tzv. ďalšej kategórie a zaradí sa teraz takmer k „dospelým“, aj keď jeho prvá pevná strava je vo forme kaše a hustej polievky. Začnite zeleninou, potom môžete pridať aj ovocie a nakoniec mäso, hydinu a ryby. Použite malý šľahač alebo habarku, aby ste rozdrobili potraviny na kašu alebo na malé kúsky.

Sklenené poháre – uľahčite si život

Výživa v malých sklenených pohároch upravená na podávanie dojčenskej stravy vám pomôže a uľahčí život, predovšetkým ak cestujete. Okrem toho dieťa spozná nové chute. Nemusíte mať nijaké obavy, množstvo v sklenenom pohári je presne dávkované a zloženie detskej potravy je prísne kontrolované. Nesmie obsahovať ani postreky proti hmyzu (insekticídy), ani prostriedky na ochranu rastlín, ani chemické konzervačné látky a musí byť dodržaný predpísaný prísny postup sterilizácie. Dodržiavajte odporúčania lekára, ktorý vám vždy najlepšie poradí ohľadom výživy a starostlivosti o dieťa.

Nevnucujte dieťaťu jedlo! Každé dieťa zje toľko, koľko potrebuje. A strava musí byť podávaná i prijímaná s radosťou.

Zdieľajte
Multi-MamMulti-Mamreklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe