Bábätko narodené predčasne

Vaše bábätko prišlo priskoro. Hovorí sa, že je nedonosené. Možno ho museli dať do inkubátora a vy hľadáte slová útechy. Tak veľmi vás to odlúčenie bolí, tak veľmi sa to bábätko líši od dieťatka vašich snov.

Také malé bábätko

Hmotnosť a ťažkosti predčasne narodených detí sa odlišujú v závislosti od toho, v ktorom období tehotnosti sa narodili a aké majú komplikácie. Na tomto mieste nie je možné reagovať na všetky otázky, ktoré si istotne kladiete. Neváhajte však a pýtajte sa lekárov a detských sestier z novorodeneckého oddelenia! Sú tu na to, aby dávali pozor na vaše dieťatko, ale aj na to, aby vám odpoveďami na vaše otázky dodali istotu.

A potom, len čo to bude možné, choďte sa pozrieť na svoje bábätko, pohlaďte ho, hovorte naň, spoznávajte ho!

Neváhajte a pýtajte sa detských sestier, čo smiete robiť, či si ho môžete vziať do náručia, dojčiť ho, umývať… Nebojte sa, že budete vyzerať hlúpo, keď sa budete vypytovať, čo môžete a čo nemôžete robiť.

Hypotrofické bábätko

Ak vaše bábätko váži menej ako 2,5 kg, a pritom sa narodilo v termíne, je tzv. hypotrofické. Vo väčšine prípadov to nespôsobuje nijaké zvláštne problémy, ani ak bolo potrebné odlúčiť vás a hľadať príčinu jeho nízkej pôrodnej hmotnosti. Nech vám to však nebráni v tom, aby ste išli vy k nemu.

Zdieľajte
BIFIBABY-banner v článkuBIFIBABY-banner v článkureklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe