Prečo stále rastú?

Dobrý deň, môj problém sú obrovské prsia, ktoré od pôrodu už 2x podrástli. Zo 65 DD na 70F a potom 70Guž skôr H ..mám 50kg, keď budú stále rásť tak budem musieť prestať dojčiť, bolí ma chrbtica a neviem si na seba nič kúpiť, aj veľkosti podprseniek dochádzajú (začínam vyzerať ako pornohviezda s nevkusne neodhadnutými veľkými silikónmi)…..syna dojčím 5 mesiacov čo je pre mňa úspech lebo pri 1. dcére to boli len 4 preplakané, ale plne dojčené mesiace.
Teraz si dojčenie skôr užívam. Problém je, že laktačnú krízu som už mala asi 5x, ale nedala som sa aj napriek staršej dcére, kt. malého plač zle znášala. A mlieko niekedy musím aj tak rozťahať odsávačkou, lebo malý sa odmieta prisať ak to netečie prúdom. Prsia sú mäkké až sa mi zdajú prázdne. Skúšala som odsať naplno obe prsia a ani v napnutom stave som nikdy nedala viac ako 120ml
.. často sa mi stane, že dám ledva 20ml a tak malého s plačom uspím na 10min ja sa poriadne napijem vody, zrelaxujem a potom v polospánku mu dám rozťahať mlieko.
Následne, tečie prúdom až to pri satí počuť. Len nie vždy sa dá uspať. Plus po kojení si vždy vyžiada cumeľ. Celý deň ho nemá ale po jedle plače kým ho nedostane. Pocická, pohryzie a vypľuje.
Súste mi poradiť.

Jana Michálková

Velmi dolezite by bolo vidiet vasu polohu pri dojceni. Odhadujem vsak, ze je to standardna, menej efektivna, klasicka koliska. Pri nej dietatko sa casto neprisaje dobre, brada nie je v prsniku a cele dojcenie zavisi od vybornej produkcie mlieka. Tu mate zjavne vybornu a zrejme ste si k nej pomahali odsavanim.
Moje odporucanie – zvertikalnit polohu a pouzivat polohu pololezmo, kde sa brada dostane poriadne hlboko do prsnika, kde dietatko nebude mat problem lahko pit a prestat si prsia odsavat.
Tu je teoria ku polohe: 
tu je ako ma naozaj vyzerat dobre pitie: 
tu je pripad, kedy je vidiet prvotnu zlu polohu: http://www.dojcenie.eu/2016/08/cmukajuce-babatko-internetove-poradenstvo/
Kazdu dalsiu otazku odporucam konzultovat osobne, vid kontakt na www.dojcenie.eu

Stále máte otázky

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe