Príprava na deň D – ako sa pripraviť do pôrodnice

Príprava do pôrodnice

Tašku na pobyt v nemocnici si pripravte vopred. Mali by ste to urobiť najneskôr v 8. mesiaci tehotenstva a pripraviť do pôrodnice včas vaše osobné veci a veci pre bábätko. Takto na nič nezabudnete a vyhnete sa stresujúcim nákupom na poslednú chvíľu.

Taška pre bábätko

O vaše bábätko bude v nemocnici postarané. Dostane všetko, čo bude potrebovať: oblečenie, plienky, ošetrujúce prípravky a pod. Nároky na potreby pre bábätko sa môžu líšiť takmer v každej pôrodnici. Presnejšie informácie získate na klinike, kde budete rodiť. Pri odchode domov musíte mať pre dieťatko pripravené kombinácie z dupačiek, košieľky, kabátikov a čiapočky. Nezabudnite na detskú autosedačku, aby ste dieťa mohli prepraviť v aute!

Taška pre matku

Nerobte si žiadne starosti, ak si nie ste istá, čo je nutné pripraviť do pôrodnice. Pôrodnice majú pripravený pre budúce matky príslušný zoznam vecí. Každé pôrodnícke oddelenie má svoje zvyklosti. Informujte sa!

Vo všeobecnosti budete potrebovať:

• ľahkú nočnú košeľu, ktorá je vpredu otvorená na dojčenie (sú nemocnice, kde nedovolia používať vlastnú bielizeň, iba nemocničnú)

• župan

• šľapky – papuče

• špeciálnu tehotenskú podprsenku alebo podprsenku pre dojčiace matky

• zvyčajné toaletné potreby: mydlo, zubnú pastu a zubnú kefku, malé a veľké uteráky, deodorant, hrebeň, krém…

Štandardné vložky sú počas pobytu v nemocnici k dispozícii, ale pre istotu si nejaké balenie priložte do svojej tašky.

Je dobré vedieť:

Po pôrode budete silno krvácať, čo môže trvať 3 až 5 dní. Zaobstarajte si dámske vložky s veľkou absorpčnou schopnosťou pre vašu domácu potrebu.

Nezabudnite na niekoľko vecí do svojej tašky: kozmetiku, časopisy, knihy a telefónny zoznam. Prichystajte si aj tašku, ktorú budete potrebovať na pôrodnej sále. Do tejto tašky si uložte dokumenty, občiansky preukaz, podprsenku a uteráčik, minerálku v spreji na osvieženie tváre a fotoaparát na prvú fotografiu bábätka. Niektoré ženy si vezmú so sebou aj diskmen alebo MP3 prehrávač.

Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe