Tipy na prebaľovanie

V každej fáze vývoja potrebuje bábätko perfektnú plienku. Značka dm babylove ponúka vždy tú správnu ochranu od narodenia až po veľkosť XXL.

S plienkou značky dm babylove sa môžu detičky pohybovať s istotou! Predovšetkým pri prvom bábätku sa vynára veľa otázok k téme prebaľovania. Počas prvého mesiaca jeho života sa môže stať, že plienky budete meniť až desaťkrát denne. Aby ste tieto denné prebaľovacie úlohy zvládli čo najlepšie, ponúkame vám tipy od skúsených rodičov.

Správna veľkosť plienok?

Dôležité je, aby plienka nebola ani tesná ani široká. Tak sa vaše bábätko bude pri hraní a lezení cítiť spokojne. Dbajte hlavne na váhu vášho dieťaťa. Podľa postavy, veku, aktivít a stravy vášho dieťatka sa môže veľkosť plienky líšiť.

Obľúbené: Plávanie pre bábätká

Či už pri plávaní alebo v lete – plienky do vody sú veľmi praktické a spoľahlivé. Plienky do vody sa môžu po hodine plávania jednoducho vyhodiť ako obyčajné plienky.

Boľavý zadoček

Aby sme predišli boľavému zadočku, necháme bábätko často pobehovať bez plienky. To má predsa najradšej! Predchádzať boľavému zadočku pomáha aj častejšie prebaľovanie plienok. Ochranné krémy sú spoľahlivé voči vlhkosti a zabraňujú poraneniam. Ak je už pokožka poranená, žiada si to už protizápalový krém.

Ekologické prebaľovanie

Plienky babylove nature sú ekologickou alternatívnou tradičných plienok. Sú šetrne bielené: bielenie je čistiaci proces, pri ktorom sa jemné zvyšky dreva oddeľujú od vlákien. Len tak môže celulózové vlákno dosiahnuť optimálnu efektívnosť a vysokú kvalitu.

Čo potrebujeme na prebaľovanie?

Na prebaľovanie potrebujeme nasledovné:

  • Teplota izby by mala mať 25 stupňov
  • Uteráčik s teplou vodou alebo vlhčené utierky
  • V prípade potreby aj ochranný krém
  •  Čistú plienku
  • Pri starších deťoch hračku na rozptýlenie

Nenechávajte nikdy vaše bábätko na prebaľovacom stole bez dozoru!

Tip: Na cestách vám poslúžia aj jednorazové podložky babylove.

Keď prebaľovanie už nie je žiadnou zábavou…

Staršie deti sa nenechajú v pokoji prebaliť a sú stále v pohybe. Praktické babylove plienkové nohavice môžete deťom obliecť aj vyzliecť postojačky. Pri vymieňaní stačí plienkové nohavice otvoriť po stranách.

Pri prebaľovaní dieťatka je dobré mať po ruke hračky, aby sa počas prebaľovania zabavilo a rozptýlilo.

 

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe