Mamičky a užívanie kolagénu – ako je to s ním naozaj?

Kolagénové doplnky dnes na nás vyskakujú doslova z každého rohu. Určite budete so mnou súhlasiť, že je nefér, že my, ženy, ho postrádame viac ako muži:) Jeho nedostatok nielen vidieť na našej mdlej, dehydrovanej pokožke, slabých nechtoch, vypadávajúcich a riedkych vlasoch, ale cítime ho aj na našej vitalite, kĺboch, či pohybovom aparáte. V ankete v skupinke Mamičky Happy Baby vyšli práve tieto témy ako najčastejšie skloňované po pôrode a tak sme sa rozhodli o kolagénoch zistiť viac. Aký, v akej forme, kedy a či ho môžu užívať napríklad aj čerstvé mamičky, ktoré koja.

Ak chceme pochopiť podstatu, začneme vysvetlením, čo je to vlastne kvalitný kolagénový doplnok.

Ak kolagén, tak kvalitný a overený

Ak sa rozhodnete užívať kolagén, odporúčame siahnuť po kvalitnom doplnku, ktorý ľudské telo dokáže spracovať. Čo to znamená? Že žiadne ochutené náhrady, kde je kolagénu mizivé množstvo. Nedajte sa oklamať nízkou cenou a dobrou chuťou. Hrozí, že nakoniec zistíte, že kolagénu má naozaj veľmi málo a nie je účinný, ako ste čakali.

Aký by teda podľa odborníkov mal byť kvalitný kolagén?

  1. hydrolyzovaný, teda spracovaný za studena bez tepelných úprav,
  2. 100 % čistý, ochutené kolagény s prímesami, nebodaj aj s konzervantmi, môžu mať nižší účinok,
  3. dôležitá je aj forma kolagénu, v tomto smere podľa výskumov vedie prášková forma – ide o jemný prášok, ktorý nepotrebuje konzervanty, môže teda byť v absolútne čistej podobe.

Takýto čistý kolagén stačí iba nasypať do pohára, zaliať vodou a vypiť. 100 % čistý kolagén, ktorý sa výborne vstrebáva, nášmu telu doplní chýbajúci kolagén.

Určite viete, že:

  • kolagén je telu vlastná bielkovina, ktorú však s pribúdajúcimi rokmi telo nestíha prirodzene vyrábať
  • okolo 30-ky môžeme začať pociťovať jeho nedostatok, prichádza čas ho dopĺňať, na čo už vhodne zvolená strava nestačí.

Preto existujú výživové doplnky, ako je Inca Collagen, ktorý je v tomto smere podľa hodnotení nezávislých portálov, jednotkou na našom trhu.

  •  je to 100 % čistý prémiový morský kolagén.
  • tento český produkt neobsahuje nič, len čistý kolagén z morských rýb, ktoré sú vynikajúcim zdrojom prírodného kolagénu
  • navyše má super balenie, každý deň jedno malé vrecúško, takže si ho v pohode hodíte v prípade potreby do kabelky a môžete s ním aj cestovať, nemusíte používať odmerku, ani šejker.

Určite ste sa v súvislosti s kolagénmi už s touto značkou stretli. Tisícky nezávislých pozitívnych recenzií povedia viac. Vyberáme pre vás jednu z nich, ktorá zaujala aj nás.

Na hojenie po pôrode je kolagén ideálny

Z recenzií je jasné, že mamičkám po pôrode Inca Collagen veľmi pomáha. Po pôrode a teda aj počas dojčenia užívaniu nič nebráni.

Hoci  tehotným nariadenie Európskej únie užívanie čistého kolagénu oficiálne neodporúča, našli sme príbeh 3-násobnej mamičky Lucie, ktorá užívala kolagén v tehotenstve:

„Keď som zostala tretíkrát tehotná, tak som sa kvôli môjmu zdravotnému stavu naozaj zľakla, keďže ruptúra maternice je život ohrozujúci stav. Radila som sa s lekármi, či by mi mohol kolagén pomôcť, no skôr boli skeptickí. Ja som si to však naštudovala aj pozerala rôzne štúdie. Hovorila som si, že kolagén je bielkovina, ktorá je tele vo veľkom množstve a je to súčasťou hladkého svalstva, šliach, tkanív, kože a že to predsa musí pomôcť, keď telo nie je schopné sa regenerovať samo po takej námahe. Preto som sa rozhodla to vyskúšať,“ rozpráva Lucia.

„Celé tehotenstvo som kolagén užívala v bežných dávkach a posledný trimester aj vo zvýšených dávkach. A dopadlo to nad očakávania. Výsledky boli ohromujúce. Po tretej sekcii doktorka zhodnotila, že tam nebol ani náznak nejakého poškodenia.“

Čo hovorí Romana Ljubasová, majiteľa značky Inca Collagen o používaní kolagénu počas tehotenstva, sa dozviete v tomto videu:

Záver si teda môže každá mamička urobiť sama. Dôvodov prečo začať používať kolegén je viac. Inca Collagen vám môže pomôcť nielen so zotavením sa po pôrode a s hojením rán, ale aj s vypadávaním vlasov, s ovisnutou kožou, problematickou pleťou, aj  so zlepšením stavu zubov.

Celkovo pôsobí kolagén na vaše bunky ako prírodné lepidlo, takže všade tam, kde chýba elasticita a pružnosť, pocítite zmenu.

Tak, čo poviete, vyskúšame? My v redakcii Happy Baby určite:)

 

 

Zdieľajte
Kaufland KuniboKaufland Kuniboreklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe