7 tipov pre bezpečnejšie rodinné táborenie

Leto je tu a deti majú zrazu veľmi nepravidelný denný režim – všetko je vo vašich rukách.

Pokiaľ premýšľate o tom, ako im ozvláštniť prázdniny, určite vyskúšajte kempovanie. Pre mnohých z nás sú síce spomienky na nočné bojové hry, štípanie komárov, spanie v stane a ďalšie hrôzostrašné veci tak trochu diskutabilné, ale ruku na srdce, nevrátili by ste ten čas? Vlastne to bola skvelá zábava, na ktorú spomínate dodnes, tak prečo to nenechať zažiť vaše malé deti?

Je dosť dôležité až nevyhnutné, aby vaše deti boli v kontakte s prírodou. Ide vlastne o takú ozdravnú kúru bez počítača, tabletov a hlavne bez wifi.

Mamičky menších detí sú oproti mamičkám puberťákov vo výhode. Malé deti sa rozhodne nebudú nudiť a bude im jedno, či lietajú v špinavých teplákoch a nehrajú online hry ani si nepíšu so spolužiakmi a kamarátmi.

Navyše kempovanie vychádza oproti iným dovolenkám celkom lacne. Je to teda ideálny spôsob, ako stráviť s vaším dieťaťom nejaký čas mimo domáce úlohy a hektické alebo oči unavujúce mimoškolské aktivity.

Pripravili sme niekoľko jednoduchých tipov, aby ste sa mohli s deťmi vydať na skvelý a bezpečný výlet. Možno sa vám teraz zdá, že také táborenie môže byť celkom výzvou, ale prečítajte si, ako zažíť spoločné dobrodružstvo bez stresu.

Cvičný tábor

Postavte priamo na záhrade tréningový tábor. Nikto vás nebude rušiť! Predtým sa zoznámte s potrebným základným vybavením. Pomôže vám to odhadnúť čas potrebný nie len na skladanie stanu, ale trebárs aj na založenie ohniska. Ušetríte si tak problémy a namosúrených členov rodiny, čo je niečo, s čím sa asi nechcete v deň kempovania stretnúť…

Potom, čo ste postavili stan aj táborisko, môžete ho vybaviť vecami. Týmto spôsobom presne budete vedieť, čo si zobrať so sebou.

7 tipů pro bezpečnější rodinné táboření 2

Základný zoznam

Vždy si vytvorte kontrolný zoznam, aby ste vedeli presne, čo potrebujete pre základné kempovanie alebo čo by ste chceli mať, aby ste zažili čo najpohodlnejší výlet. Závisí to na druhu výletu, ktorý plánujete. Vytvorte si kategórie, ako sú veci na spanie, varenie, suché a mokré oblečenie, vybavenie na horúce aj chladné počasie, veci pre deti, hry, základnú lekárničku atď.

Používajte veľké úložné boxy; prídu vhod, pretože môžu byť naskladané,  ľahko ich umiestnite v aute a je možné ich použiť aj ako provizórne stoly.

7 tipů pro bezpečnější rodinné táboření 3

Oblečenie

Deti milujú byť vonku a kempovať. Sloboda, hry – a áno, tiež špina! Je to skvelý zážitok byť v prírode a užívať si jednoduché veci, ako je švitorenie vtákov, zvuk neďalekého tečúceho potoka, pozorovanie voľne žijúcich zvierat. Vonkajší pobyt a aktivity vás aj vaše deti zašpinia. Preto je nutné mať dostatok náhradného šatstva. Je rozuemné zabaliť detské oblečenie do jednotlivých ruličiek a tie dať do krabíc, boxov alebo tašiek. Zapojte svoje deti do tejto činnosti!

Udržiavajte detský tábor blízko seba

Akonáhle dorazíte do kempu, zvoľte si miesto. Pokiaľ je vás viac rodín, pamätajte, že je vhodné postaviť všetky stany tak, aby boli blízko seba. V prípade, že sa vaše alebo iné dieťa bude snažiť prekĺznuť von, hneď to postrehnete a keď nie vy, tí vedľa určite.

7 tipů pro bezpečnější rodinné táboření 4

Zapojte staršie deti

Staršie deti lepšie chápu ako mladšie, čo všetko môže byť nebezpečné. Staršie deti majú tendenciu držať sa pravidiel omnoho viac a vykazujú väčšiu zodpovednosť. Je teda načase, aby ste ich poverili. Nechajte deti spať v skupine a nie oddelene a priraďte staršie deti k mladším, aby na ne dohliadali.

Vymyslieť bezpečnostné pravidlá

Okrem toho, že sa počas táborenia vo voľnej prírode stratíte alebo narazíte na pavúky či hady, v kempoch je zvyčajne bezpečne. Aj napriek tomu musíte určiť jasné bezpečnostné pravidlá a uistiť sa, že ich vaše deti pochopia a dodržia. Deti by v noci nemali opustiť svoje stany, vždy by mali požiadať, aby je sprevádzali staršie deti alebo niekto z dospelých. Pri vode, či už ide o jazero alebo potok, by staršie deti mali byť vždy s mladšími a nemali by ich nechať bez dohľadu. A to všetko najlepšie ešte s niekým z dospelých.

Tip: pokiaľ náhodou táboríte pri jazere, s loďou alebo kánoe, pripojte ku kľúčom korok.

Stanovte spoľahlivé komunikačné prostriedky

Aj keď by kempovanie malo byť bez technologických zážitkov, bez aplikácií a inteligentných zariadení, je lepšie byť v bezpečí.  Nemožno poprieť význam mobilných telefónov. Pokiaľ s vami chodia aj staršie deti, chcú objavovať miesta samé a užívať si vonku. Môžu sa však stratiť a budú potrebovať vašu pomoc.

Mobilné telefóny sú teda nutnosťou. V prípade, že sa stratia alebo niekde odídu a nebudú sa môcť vrátiť do kempu, mal by existovať ľahký spôsob, ako si pomôcť. Vďaka inteligentným aplikáciám na sledovenie môžete presne vedieť, kde sú.

Pokiaľ často táboríte a existujú určité oblasti, ktoré považujete za nebezpečné, môžete nastaviť upozornenie a pokiaľ vaše deti vstúpia do nebezpečnej zóny, okamžite to budete vedieť.

So všetkými týmito tipmi a bezpečnostnými opatreniami máte istotu, že vaše stanovanie bude len a iba o zábave.

Zdieľajte
BIFIBABY-banner v článkuBIFIBABY-banner v článkureklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe