Ako sa správať v dobe núdzového stavu – koronavírus

Aj keď vám alebo vašim deťom najskôr priame ohrozenie v dobe, kedy vyčíňa koronavírus, nehrozí, je potrebné byť ohľaduplný ku starším a chorým. Čím prísnejšie budeme dodržiavať určité pravidlá, tým rýchlejšie to bude celé za nami. Rúško alebo respirátor nie je hanba, používajte aj tie doma vyrobené. Nechráni síce na 100 %, ale lepšia takáto ochrana ako žiadna. Prosíme dodržiavajte niekoľko základných pravidiel a prospejete tým celej spoločnosti.

Základné pravidlá v dobe núdzového stavu – koronavírus:

  1. Obmedzte všetok sociálny kontakt. Je krásne vidieť sa s kamarátkou na prechádzke, dohodnúť si návštevy a podobne. Bohužiaľ, na to aktuálne nie je vhodná doba. Prosíme, buďte len v okruhu svojich najbližších.
  2. Pokiaľ máte záhradu, môžete na ňu chodiť bez obmedzení. Všetky cesty von prosím absolvujte s rúškom, respirátorom alebo aspoň so šatkou. Cesty do mesta a do parku veľmi zvážte, kvôli kontaktu s ostatnými ľuďmi. Pokiaľ potrebujete ísť v meste von s bábätkom a myslíte si, že to skutočne nie je možné 14 dní doma vydržať, v tom prípade, prosím, zvoľte čo najmenší kontakt – minimálna vzdialenosť sú aspoň 2 metre. Vynechajte rozhodne všetky detské vonkajšie ihriská a podobne. Teda v obmedzenom režime pohybu, pokiaľ nemáte vlastný ohraničený priestor, skutočne len výnimočne a veľmi opatrne.
  3. Obmedzte aj množstvo nákupov a nechoďte na ne celá rodina! Pokiaľ potrebujete urobiť nákup, pošlite jedného člena rodiny a vybavte sa rúškom, respirátorom alebo podobnou ochranou. V obchode nebuďte dlhú dobu a pokúste sa tiež obmedziť všetok sociálny kontakt.
  4. Pokiaľ máte naplánovanú preventívnu priehliadku u lekára alebo zákrok, ktorý je možné odložiť, potom kontaktujte svojho lekára telefonicky ohľadne možnosti ho odložiť. Pokiaľ sa s lekárom dohodnete, že osobná návšteva neznesie odklad, tak vyrazte s rúškom alebo respirátorom. Pokiaľ máte, využite aj dezinfekčné gély a dbajte na zvýšenú hygienu.
  5. Pokiaľ to aktuálne nie je nutné, obmedzte kontakt aj so staršími a dlhodobo chorými osobami. Aj keď nevykazujete žiadne známky ochorenia, môžete byť prenášačom nákazy. Babičke a dedkovi radšej zavolajte, použite skype alebo podobné služby a obmedzte kontakt. Pokiaľ je aj napriek tomu návšteva nutná, použite aj v tomto prípade rúško.
  6. Podporte imunitu – dostatočný príjem vitamínov a minerálov môže zmierniť príznaky virózy. Použite vami osvedčené – všeobecne sa odporúča vitamín C (vyššie dávky), echinacea, probiotiká, vitamín D apod. Podeľte sa v komentároch, čo používate vy.
  7. Využite čas, buďte so svojimi deťmi, hrajte sa, spievajte, robte doma bláznivé veci. Najdôležitejšia je dobrá nálada, dodržiavanie pravidiel a pozitívny prístup! 

Koronavírus, bohužiaľ, v začiatočných fázach nevykazuje príznaky ochorenia, a práve preto môžete nakaziť mnoho ľudí okolo seba. Prosíme, chráňme svoje babičky, dedkov a chorých! Robíme to pre nich s láskou! Obmedzenie našej zábavy im môže zachrániť život!

My mamičky sme stredobodom celej rodiny! Preto – mamičky mamičkám s láskou! ❤️❤️❤️

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe