Bojovky pre deti

Bojovky pre deti

Ak ste stále hravý a žije vo vás skryté dieťa, určite sa vám bude páčiť táto forma hry. Bojovky pre deti sú skvelou zábavou či už doma, na výlete či na dovolenke. Spríjemniť si ňou môžete dokonca aj obdobie choroby, kedy musíte byť s dieťaťom doma.

Bojovky pre deti

Hra môže byť úplne jednoduchá. Pri tej, ktorá je určená pre menšie deti, nepotrebujete kompas či podobne. Stačí vám buď zakreslená mapa vášho domu, záhrady alebo mapa dovolenkového miesta, kde práve trávite svoj voľný čas s rodinou.

Zväčša, keď o tom deti nevedia, vymyslíte si typ bojovky. Môže ísť o hľadanie pirátskeho pokladu či zakopaného pokladu na záhrade alebo iba o vyriešenie tajničky, za ktorú dostanú všetci úspešní aktéri zmrzlinu či nejaké prekvapenie.

Bojovky pre deti

Dovolenka a bojovky

Ak ste na dovolenke, môžete sa prejsť tajne po okolí a nájsť zaujímave skaly, prístav, či jaskyňu pri brehu alebo nejaký atypický strom. Na každom tomto mieste zanecháte stopu. Môže ísť o tajné znaky, pre ktoré vytvoríte špeciálny zošit, kde ich budú môcť deti nájsť alebo len skryjete písmenko niekde v okolí miesta. Buď na papieriku niekde pri koreňoch stromu alebo vo fľaši na špagátiku ponorenej v mori v prístave. Vašej fantázii sa medze nekladú.

Vždy však musíte myslieť na to, že sa jedná o malé deti. Nebolo by asi ideálne vymyslieť skrýšu tam, kde malé dieťa nemá šancu vyliezť alebo by to bolo preň nebezpečné.

Bojovky pre deti

Mapa

Jednotlivé miesta zakreslíte do mapy tak, aby ich vedeli deti nájsť. Samozrejme, hra bude o to zaujímavejšia, keď budete chodiť s nimi a vypytovať sa ich rôznymi “záludnými” otázkami tak, aby to bolo pre ne v podstate jednoduchšie nájsť. Vždy body označte číslom, aby deti vedeli, ako majú jednotlivé písmenká čí iné znaky, ktoré nájdu, napísať do tajničky.

Hru môžete nastaviť na kratšiu dobu alebo ju môžete hrať skutočne celý deň v rámci výletu po okolí.

Ak však prepojíte bojovky pre deti spolu s dovolenkou v karavane, máte vyhraté. Deti budú tento typ dovolenky milovať a náležite si ju užijú.

Bojovky pre deti

V prípade, že ide o hru, ktorú hráte priamo doma, mapu budete musieť vymyslieť samy a zakresliť dôležité body. Ak ju hráte na záhrade, môžete poklad zakopať do zeme.

Chcete sa dozvedieť viac alebo sa podeliť o Vaše skúsenosti s inými mamičkami? Pripojte sa do našej uzatvorenej skupinky mamičiek na Facebooku alebo nás sledujte na našom Instagrame.

Ak vás zaujímajú aj iné otázky týkajúce sa materstva, pôrodu, zdravia, sledujte aj náš facebookový profil Happy Baby SK.

Zdieľajte
MustelaMustelareklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe