Cestovanie s COVID-19

Mali ste naplánováné jarné prázdniny… či dovolenku

na mesiace vopred a nemohli ste sa dočkať, až sa konečne dostanete preč, ale odzrazu je tu koronavírus a  závažné ochorenie, ktoré spôsobuje…

Ako rodičia najskôr premýšľate, či je bezpečné cestovať s deťmi práve teraz a či by ste mali zrušiť zaslúžené jarné či veľkonočné prázdniny. Odpoveď na túto otázku, bohužiaľ, nie je jasná.

Centrum pre kontrolu chorôb (CDC) hovorí,

že by sme sa mali vyhnúť zbytočnému cestovaniu do Číny, Íránu, Južnej Kórei a Talianska – a varuje cestovateľov, aby boli opatrní pri návšteve Japonska a Hongkongu.

Cestovanie autom je bezpečnejšie

pokiaľ plánujete lietať, je dobré postupovať opatrne a používať antibakteriálné obrúsky na čištenie povrchov lietadiel, ako sú stolíky, podrúčky a kúpeľnové povrchy, ktorých sa môžete dotknúť. Ako vždy si umývajte ruky mydlom a vodou, alebo často používajte dezinfekciu rúk. Nedotýkajte sa tváre a v prípade potreby kašlite do lakťa. Kvôli bezpečnosti sa zatiaľ vyhnite preplneným miestam, ktoré sa ťažko čistia, ako sú zábavné parky, nákupné centrá a detské herne.

Je dobré nepodliehať panike a ako povedala istá mamička, má väčší strach z nachladnutia či chrípky počas letu než z nového koronavírusu.

Problém je hlavne v tom, že verejnosť nemá dostatok informácií. Zatiaľčo o zdravých jedincoch a deťoch sa v súčasnosti hovorí, že sú vystavení nízkemu riziku, pre imunokompromitovaných môže byť COVID-19 smrtiaci. Rodiny samotné sa musia rozhodnúť, čo je pre ne najlepšie. Medzi dôležité faktory pritom patrí zdravie a duševná pohoda.

Takže máte zrušiť výlety?

Mamy, záleží len na vás. Mali by ste sa porozprávať so svojím lekárom alebo pediatrom o svojich plánoch, mať na pamäti vlastné pohodlie – a nebyť z cesty strestované.

Pokiaľ sa nebudete cítiť pohodlne, zostaňte doma, skúste zavolať do hotela a/alebo leteckej spoločnosti a zistiť, či za cestu môžete získať náhradu. A pokiaľ ste stále na vážkach, sledujte situáciu, dbajte na rady lekárskych odborníkov a určite dospejete k finálnemu rozhodnutiu. A medzitým si umývajte ruky a držte si odstup od ľudí.

Zdieľajte
BIFIBABY-banner v článkuBIFIBABY-banner v článkureklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe