Plánujete dovolenku? Posilnite črevnú imunitu

Vedeli ste, že v črevách sídli významné množstvo buniek imunitného systému? Áno, neuveriteľných 70 %. Z tohto dôvodu sú správne fungujúce črevá nevyhnutnou podmienkou celkového zdravia. Navyše, konečne prišiel čas dovoleniek, na ktoré sme sa mnohí tak dlho tešili. Nedajte si tú svoju pokaziť a posilnite včas črevnú imunitu.

Črevná mikroflóra

Črevnú mikroflóru tvoria baktérie mliečneho kvasenia, ktoré sa prirodzene nachádzajú v čreve. Tieto baktérie sa výrazne podieľajú na mnohých funkciách nášho organizmu a majú výrazný vplyv na naše zdravie. Udržiavajú rovnováhu medzi črevnými mikroorganizmami a bránia nadmernému rozmnoženiu škodlivých baktérií, ktoré môžu spôsobiť črevné ťažkosti. Naše telo ich samé nevie produkovať, preto je potrebné ich pravidelne dopĺňať z výživy.

Tráviace problémy na dovolenke

Na dovolenke, zvlášť v zahraničí, hrozí väčšie riziko vypuknutia rôznych tráviacich problémov. Črevné ťažkosti nám často spôsobuje konzumácia inej stravy, než na akú sme zvyknutí v domácom prostredí. Črevnú imunitu je vhodné pred dovolenkou posilniť, a to užívaním živých baktérií už niekoľko dní pred vycestovaním, pokračovať počas celého pobytu a ešte niekoľko dní po návrate z dovolenky. To platí nielen pre deti, ale i pre dospelých.

V lekárňach máte na výber množstvo prípravkov s obsahom živých baktérií. Pri výbere je dôležitá správna kombinácia použitých kmeňov s dôrazom na štúdiami preukázané účinky. Slovenská spoločnosť GENERICA ponúka vysokokvalitné prípravky s obsahom živých baktérií, ktoré boli spracované kvalitnou ochrannou technológiou, ktorá zabezpečí ich životaschopnosť v črevách a účinnosť.

Pribaľte si na dovolenku

Pre deti od narodenia – kvapky BioLac Baby drops

dovolenkujte s BioLac Baby drops

  • schválené hlavným odborníkom MZ SR pre pediatriu
  • účinok a bezpečnosť preukázané štúdiou realizovanou na Slovensku
  • živé bifidobaktérie a laktobacily 

Kvapky neobsahujú mliečnu bielkovinu a preto sú vhodné na užívanie aj pri alergii na bielkovinu kravského mlieka.

Pre dospelých, tehotné i dojčiace ženy a deti od 3 rokov –  kapsuly Probicus® Premium

  • priaznivo pôsobí na celkové zdravie človeka
  • obsahuje 5 kmeňov živých laktobacilov a bifidobaktérií na doplnenie črevnej mikroflóry, ďalej prebiotickú vlákninuvitamín B6, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
  • počet živých baktérií je garantovaný do konca doby minimálnej trvanlivosti
  • v súlade s odporúčaniami Medzinárodnej asociácie probiotík

Oba prípravky BioLac Baby drops i Probicus® Premium sú dostupné v lekárňach a na lekárenských e-shopoch.

Odporúčame nenechať nič na náhodu, jednoduchšie je predchádzať zdravotným ťažkostiam, ako ich riešiť. Vám i vašim deťom prajeme, aby ste si užili krásne leto.

Zdieľajte
Kaufland KuniboKaufland Kuniboreklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe