Nápady na hry pre deti počas leta

Väčšina rodičov má doma svoje deti počas prázdnin, zvlášť tie, ktoré už navštevujú škôlky alebo sú školopovinné. Aké hry pre deti počas leta sú vhodné a zábavné?

Hry pre deti počas leta

Samozrejme, množstvo hier je obrovské. Ponúkame vám zopár tipov, ktoré vás určite inšpirujú.

Maľovanie na kamene

Veľkou zábavou pre deti je maľovanie na kamene. Nájdite s deťmi oblé a ploské kamienky. Môžete ich namaľovať doma alebo aj priamo v prírode. Vtedy ale používajte potravinárske farby, ktoré sú bezpečné ako pre deti, tak pre prírodu.

Výroba bunkru

Tu určite potešíme podnikavých chlapcov, aj keď dievčatá určite nebudú “na ocot”. Výroba bunkru je celý proces, ktorý si môžu deti naplánovať spolu. Stačí im pomôcť výberom správneho miesta a možno nejakého materiálu. Deti tak môžu samé tvoriť z dreva a lepidla alebo kartónu, či si urobiť záves zo starej plachty a podobne.

Skákanie cez gumu

Všetci si veľmi dobre pamätáme na skákanie cez gumu. U nás to bola jedna z najobľúbenejších hier s deťmi na ulici. V tomto prípade postačí guma cca 1 cm široká a dostatočne dlhá, ktorú kúpite v domácich potrebách alebo v obchode s potrebami na šitie.

Tvorba domčekov pre škriatkov

Deti si zamilujú stavbu domčeka pre škriatkov. Vonku nájdete rôzne kamienky, trávu, drievka či šišky. Už len ponechať uzdu fantázii a domček bude na svete.

Herbár z kvetov

Na lúkach v lete rastie množstvo krásnych kvietkov. Stačí niektoré nazbierať, ideálne iba pár kúskov a následne ich vysušiť a nalepiť buď do nejakého zošita alebo si deti môžu vyrobiť aj vlastný zošit z listov zviazaných stužkov. Väčšie deti sa môžu pokúsiť pomenovať kvietky v herbári.

Venček z kvietkov

Samozrejme, hlavne, dievčatá sa potešia, keď s nimi upletiete venček z kvietkov. Kvietky môžete použiť rôzne, ideálne také, ktorá majú dlhšie stonky. Pomôcť si môžete stužkou z lyka alebo aj lipkavcom, rastlinkou, ktorá sa lepí a tak udrží kvietky vcelku.

Preteky zvieratiek

Veľkou závabou pre deti je pretekanie. Ak im vnuknete nápad, že môžu pretekať ako niektoré zvieratká, určite zvýšite zábavu o 100 %. Pretekať môžu podobne ako žaba, psík, had a podobne.

Vodná zábava

Deťom stačí málo. Nie je nutné s nimi chodiť denne na kúpaliská a do aquaparkov. Stačia im vedrá s vodou, nádoby, kde vodu môžu prelievať, môžu tam mať “veľkochov rýb”. Alebo malý bazénik, v ktorom sa proste zabavia a môžu si tam robiť aj preteky lodičiek.

Hier je obrovské množstvo, ešte môžeme spomenúť skákanie vo vreci, hra na schovávačku alebo zábavné môže byť aj jednoduché sledovanie okolia a prírody pomocou ďalekohľadu 🙂

Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe