Očami otca – bitka bábätiek

Očami otca

Prečítajte si vtipný príbeh – Bitka bábätiek! a pohľad muža na tému otcovstva od Christopha Reicho.

„Spí už celú noc?“ Desať zvedavých tvárí čaká na moju odpoveď. „Hm, tak to by bolo niečo!“ Utrápene sa dám do smiechu. Nikto ďalší sa nesmeje. Len samé vážne pohľady.

„No, tá malá od Márie sa už budí len raz za noc, raz za noc sa budí. Raz“, zdôrazňuje Jasmína neúnavne. „Raz“, zamumlám ako robot. Môj syn sa krátko posťažuje revom.

„Hovorí už niečo?“ Dvadsať očí sa upiera na moje ústa. Ľahko ich pootvorím, hlavy sa plné očakávania nachýlia dopredu. „Uuaaah!“, zavrieska syn znovu. Zase ústa zatvorím, hlavy sa sklamane vrátia do pôvodnej polohy.

Chantal už vie povedať tri slová: Mama, ďa ako začiatok slova ďakujem – a ka…“, Angelika sa krátko zachichoce. „To hovorí, keď si prdne, no fakt, hovorí to, keď si prdne!“ Všetky sa hlasito rozosmejú. Okrem mňa. Jasmína ku mne súcitne prenesie: „No hej, nie všetky deti patria k tým nadaným. Trebárs to ešte klapne…“ S povzdychom prehltnem a zrazu si už nie som taký istý, či je brunch usporiadaný pre mladé matky tým pravým miestom aj pre mňa. Môj šesťmesačný syn sa v tom samom okamžiku chytí okraja pohovky a postaví sa. Všetky stíchnu.

„On sa už stavia???!!!!“ Stephanie neveriacky pretiahne svoju tvár. „No, tak len či toto môže dopadnúť dobre…“, povzdychne si Jasmína ustarane mávajúc svojou šálkou čaju. „… najstarší syn od Cherry chodil už v siedmych mesiacoch. Nie je sa čím chváliť. Má teraz z toho úplne pokrivenú chrbticu, do dneška nemôže normálne chodiť, chudáčik!“ Rýchlo si do úst natlačím obrovský kus koláča, práve včas, než stačím vykríknuť. Môj syn sa s pochopením rozhliadne okolo a potrasie hlavou. „Koľko že to vlastne váži?“, opýta sa jedna z mladých matiek, jej meno som zabudol. „Veväť kivo“, odpoviem a mohutne pokropím koberec spŕškou omrviniek. „Uff, no, tak to už je trochu tučný…“, prenesie Angelika ustarane. „No, holt ako jeho otecko, chichichi!“, prská smiechom Jasmína.

Chichotajúci sa ženský zbor sa k nej pridá. Môj syn sa demonštratívne buchne plastovou lopatkou do hlavy. Predstieram, že mi niekto volá a po zbytok brunchu sa schovávam na záchode.

Zdieľajte
Kaufland BevolaKaufland Bevolareklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe