Očami otca – manuál na horúce dni pre citlivého muža

Očami otca

Prečítajte si ďalší vtipný príbeh otca malého dieťaťa Christopha Reicho – Manuál na horúce dni pre citlivého muža! a jeho pohľad na tému otcovstva.

Dieťa leta

„Prepána, dieťa leta!“, týmto zvolaním bol už krátko po oznámení sladkého očakávania citlivý muž túžiaci po ochrane upozornený na náročné letné mesiace: Okrem horúčavy, sa možno tešiť ešte na zdrcujúci nedostatok kyslíku v spálni alebo iné hlúposti, akými sú pravidelné útoky zapáchajúceho potu vo verejných dopravných prostriedkoch.

Tak by si notovali prinajmenšom všetci tehotenstvom preverení a pyšní ukážkoví rodičia. V skutočnosti – toto všetko podcenil. Svojej žene síce prejavoval naivný súcit, ale v podstate všetko muž podcenil. Napriek všetkým varovným signálom bohužiaľ včas nevycestovali do chladnejšieho regiónu, ale sa uhniezdili u seba doma. S trpkými následkami: Zo súcitu k jeho tehotnej žene zostal len súcit jeho samotného k sebe. On trpí! A to pretože je leto iba v jeho prvej polovici.

Z nosiča kabelky sa stáva nosič vody: „Miláčik, prines mi prosím ešte jeden pohár vody.“

Ticho prenesená prosba ženy je rovnako tak sladká ako kategorická. Sotva sa citlivý muž unavene priblíži k posteli, musí sa už opäť vrátiť, aby splnil vodychtivé priania svojej tehotnej ženy.

Z inak ochotne vstávajúceho muža sa stáva ležiak: Všetci muži tohoto sveta, buďte veľmi opatrní! „Príliš“ pohybu je v lete „viac ako príliš veľa“ pohybu. Tehotná žena čaká ako šelma na každý sebemenší náznak pohybu.

Stačí, keď o milimeter zdvihnete zadok alebo položíte ruky na operadlo. Akonáhle to zaregistruje, prenikne vám „Miláčik, keď už stojíš, môžeš mi, prosím Ťa, priniesť ešte jeden vankúš?!“ až do hĺbky kostí. A to je len začiatok nekonečného zoznamu požadovaných vecí, ktoré nastávajúca matka zčista jasna strašne nutne potrebuje. Len otázky sa stávajú zákernejšie: „Láska, nevidel si náhodou niekde ovládač?“ Falošné naťahovanie tehotenského krku sem a tam má simulovať pokus, že si ho pôjde nájsť sama. Dokiaľ citlivému mužovi nedôjde dych alebo ho nepoloží úpal z horúčavy. Ako raz vstal, už si nikdy nesadne!

Chudáčik…

Zdieľajte
Kaufland KuniboKaufland Kuniboreklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe