Očami otca – misia: návšteva detského lekára

Očami otca

Prečítajte si ďalší príbeh otca malého dieťaťa Christopha Reicho – Misia: návšteva detského lekára! a jeho pohľad na tému otcovstva.

Kontrola vybavenia

Voz číslo 1 – detský kočík – prevádzkyschopný & pripravený na akciu. Oblečenie na „misiu“ – detský overalík – funkčný & pripravený na akciu – návšteva detského lekára. Osobná ochranka – mama (vystresovaná), otec (príliš unavený) – prinajmenšom pripravený na akciu.

Vyberieme sa z domu, v rekordnom čase sa ocitneme pri voze číslo 2 – rodinnom kombíku – a nakladáme rodinu. Čo možno najviac nenápadne. Tep už je príliš zrýchlený. Dieťa spí, nie je počuť žiadny krik.

Cesta dlhá 2,5 kilometra prebehne bez mimoriadnych udalostí. Máme šťastie. Našli sme parkovacie miesto priamo pred bránou.

S parkovaním neotáľame, sme radi. Mama odpúta dieťa. Dieťa sa prebúdza. Krátky záchvat paniky. Zachráni nás ukľudňujúci prostriedok – cumlík. Otec sa vydáva na prieskum. Ľavé krídlo, pravé krídlo, vchod zaistený. Mama sa ponáhľa s dieťaťom za ním. Zazvoniť. Otcov prst sa ľahko chveje. Tretie poschodie, žiadny výťah.

Vystúpame hore, ocitneme sa pred prvou zónou nebezpečia: ohlasovňa návštev.

Hlavne nebyť nepriateľský, nepôsobiť negatívne. Inak sa ani nestihneme rozhliadnuť a naša čakacia doba sa znásobí. Ukázať zuby, ale neceriť ich. Pozrieť sa do očí, ale príliš nemrkať. Nahlásiť meno, pamätať si číslo zdravotnej poisťovne, pripraviť si kartičku. Ozve sa náhly sipľavý zvuk. Rýchle obranné krytie. Koniec poplachu. Bolo to len kýchnutie. „Na zdravie!“, zahučíme súčasne. „Ďakujem! Posaďte sa prosím na chvíľu“, hovorí tá dáma s úsmevom. Uf, uf, príchod prebehol v poriadku. Hranice cudzieho územia boli prekonané a spolu s nimi aj hranice vlastné.

Teraz nasleduje druhá zóna nebezpečia: čakáreň. Deti vreštia, bábätká mrnkajú, vzduch sa hemží baktériami a poletujúcimi vírusmi. Postavíme sa do kúta, zadržujeme dych a dieťaťu zapchávame nos.

Počítame do 325. Volajú nás. Vydýchneme a v stavu ľahko na omdlenie sa rútime – detského lekára ignorujúc – do ordinácie. Vrásčitá tvár. Plnofúz pripomínajúci Santa Klausa. Ostrá injekčná ihla. Dieťa sa smeje, my plačeme a fňukáme. Ako sme sa dostali von, to už nevieme. Mlhavé útržky spomienok.

Keď siahneme po kľučke auta, nič nenahmatáme. Auto je preč, parkovacie miesto nebolo parkovacím miestom, ale vjazdom do objektu. Otec kričí na mamu. Mama kričí na otca. Dieťa kričí na všetkých.

Zdieľajte
Kaufland KuniboKaufland Kuniboreklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe