Očami otca -pôrodný hysterik

Očami otca

Prečítajte si ďalší vtipný príbeh otca malého dieťaťa Christopha Reicho – Pôrodný hysterik! a jeho pohľad na tému otcovstva.

Pôrod

Za normálnych okolností kričí pri pôrode najskôr žena a nakoniec novorodený pozemšťan – avšak tentokrát citlivý muž vynaložil maximálne úsilie, aby ten súboj v kriku na pôrodnej sále vyhral.

Všetko začalo tým, že sa na oficiálnom kurze prípravy k pôrodu blýskol svojou neúčasťou. V kruhu priateľov by totiž jeho účasť znamenala výraznú stratu hodnoty jeho mužstva.

Toto riziko bolo príliš vysoké. Aby však eliminoval nebezpečenstvo zlého svedomia, intenzívne sa zúčastnil kurzu prípravy na pôrod pre muža: sledovanie majstrovstiev Európy vo futbale s následným spitím sa do nemoty. Skandovaním a kliatím sa skutočne naučil tiež niečo užitočného: trénoval totiž svoj hlas na vlastný akt pôrodu.

Všetky tieto cenné skúsenosti mu však v deň D veľmi nepomohli: Prvý záchvat slabosti sa dostavil už doma, keď ho tehotná žena prebudila a v najväčšom kľude preniesla: „Miláčik, myslím, že mi praskla voda.“ Rýchlosť, s akou vyskočil z postele, mu dala trochu času na premýšľanie – vďaka čomu citlivého muža iba vtedy, keď sa dostal do auta, napadlo, že na sebe nemá nohavice a ešte naviac zabudol nastávajúcu matku svojho dieťaťa v posteli.

Sanitka, ktorú si medzitým stihla zavolať, ich obidvoch bezpečne dopravila do nemocnice: ju posediačky, jeho vľahu.

S nasadenou dýchacou maskou sa predsa len cítil bezpečnejšie, mdloby sa však aj tak vrátili, akonáhle vstúpili do nemocnice. Invalidný vozík ho stihol zachytiť ešte včas a tehotná žena ho statočne dotlačila na pôrodnú sálu.

„Show začína!“, zažartovala a elegantne sa vyhupla na nemocničné lôžko. Predýchavanie kontrakcií v ňom vyvolalo ďalší záchvat paniky, takže sa musel striedavo opierať o ramená pôrodnej asistentky a tehotenské brucho.

Tažkému pôrodu našťastie zabránilo niekoľko injekcií na ukľudnenie. Omámený citlivý muž si konečne ustlal pod nemocničným lôžkom a vošiel do dejín ako každý muž, ktorý potreboval viac starostlivosti, než jeho úspešne rodiaca žena. Chudáčik… pôrodný hysterik…

Zdieľajte
Kaufland BevolaKaufland Bevolareklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe