Ako na detskú imunitu?

Patrikphoto - Fotoplátno

Imunita, dnes tak často skloňovaná. Už novorodenec prichádza na svet s určitou dávkou imunity. Je chránený matkinými protilátkami. Táto ochrana funguje však iba dočasne. Navyše, je účinná iba proti infektom, ktoré mamička prekonala, alebo proti ktorým bola očkovaná. A čo ďalej? Ako trénovať imunitu?

Vrodená imunita

Keď dieťa príde do kontaktu s nežiadúcimi mikroorganizmami, najskôr ho chráni vrodený imunitný systém. To je akási prvá brána, ktorá je prekážkou vstupu do organizmu. Vrodený imunitný systém je pripravený reagovať rýchlo po tom, čo je organizmus napadnutý mikroorganizmami.

Získaná imunita

Ak útoku mikroorganizmov nezabráni vrodený imunitný systém, prichádza na rad získaný. Ten má tú výhodu, že, keď sa stretne s určitým mikroorganizmom, zapamätá si ho a v budúcnosti zareaguje už rýchlejšie a presnejšie. Na rozdiel od vrodeného imunitného systému, získaný má teda  imunologickú pamäť. Získaná imunita je cielenejšia, špecifickejšia a zabezpečí definitívne zneškodnenie útočníka. Je potrebné preto ju pravidelne podporovať.

Ako podporiť získanú imunitu detí?

Výživná a hodnotná strava

Vedeli ste, že 60 až 80 % imunitných buniek sa nachádza v črevách? Potom určite viete, aký zásadný vplyv má strava na imunitu detí.  V zrelom veku už všetci dobre vieme, že správna strava lieči. A naopak, tá nesprávna má často na svedomí mnohé ochorenia.

Správna, ale nie prehnaná hygiena

Patrikphoto - Fotoplátno

Patrikphoto – Fotoplátno

Umývanie rúk pred každým jedlom, alebo po každom príchode domov, či po toalete, by malo byť samozrejmosťou, rovnako ako aj ďalšie hygienické návyky. Na druhej strane určite pre vás nebude novinkou, že existuje niekoľko štúdií o tom, že malé deti, ktoré prichádzali častejšie do styku s mikroorganizmami už v detstve, majú vyladenejší imunitný systém, ako tie, ktoré žili v príliš sterilnom prostredí.

Takže ani psík v rodine nemusí byť problém, ani čľapotanie sa v mláke. Všetko s mierou.

Pravidelný pohyb na vzduchu

Bez ohľadu na počasie, dieťa potrebuje pohyb na čerstvom vzduchu denne.  Skôr sa môže stať, že nám ochorie v uzavretom ihrisku v obchodnom centre, ako v prírode.

Ako rastie, potrebuje aktivity, pohyb a šport. Ak mu vzťah k športu pomôžeme vypestovať, v dospelosti sa nám poďakuje.

Podpora imunity vitamínmi a výživovými doplnkami

V tomto období sa našim deťom dostáva menej slniečka, aj menej vitamínov zo stravy. Organizmus je vystavený sychravému počasiu. Prišiel čas dopĺňať im vitamíny výživovými doplnkami. Nielenže tak často predídeme zbytočným virózam a prechladnutiam detí, ale v prípade, že postrehneme začínajúce ťažkosti, vieme ich vďaka týmto doplnkom účinne potlačiť.

Keďže tento čas je náročný nielen ročným obdobím, ale aj situáciou na Slovensku, pripravili sme pre vaše deti imunitný balíček. Vyskladali sme ho z pomocníkov, ktorých by mala mať poruke každá mamina.

Na zdravie vašich detí, nech si môžete užívať detskú radosť v každom počasí.

 

Zdieľajte
MustelaMustelareklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe