Ako vybrať správny krém na opaľovanie pre deti

Detičky, zvlášť tie úplne malé, majú veľmi citlivú pokožku, ktorá sa môže spáliť rýchlo, a preto je dôležité ju chrániť čo najlepšie. Aký krém na opaľovanie pre deti vybrať a čo sledovať?

Krém na opaľovanie pre deti

Dnes je v ponuke obrovské množstvo druhov krémov na opaľovanie pre deti. Vybrať z nich je pomerne náročné, pretože cena v pomere ku kvalite nie je smerodatná. Mnohé z nich stále obsahujú zložky, ktoré nie sú vhodné pre deti alebo môžu u detí vyvolať alergie. Ako teda vybrať krém na opaľovanie?

Na čo dbať pri výbere opaľovacieho krému pre deti

Aby bol krém pre deti skutočne kvalitný a bezpečný, mal by obsahovať čo najmenej ingrediencií. Problémom môže byť napríklad oxybenzon, ktorý má vplyv na hormonálny systém detí. Dbajte aj na to, aby neobsahovali parabény a parfémy. Tiež dbajte na výšku faktoru a podľa pokožky vyberte buď SPF 30, pri veľmi svetlom fototype vyberte SPF 50.

Berte na vedomie, že úplne malé bábätká, do cca 6 mesiacov by na priamom slnku byť nemali a ani nie je vhodné natierať ich krémami na opaľovanie.

Chemické či minerálne filtre?

Sledujte aj to, aký typ filtru majú a ako nás chránia pred UVA a UVB žiarením. Nevhodné sú práve chemické filtre, ktoré veľmi zle vplývajú na hormonálny systém dieťaťa a poškodzujú bunky. Chemické filtre majú schopnosť vstrebať sa do pokožky a žiarenie tak pohlcujú.

Naopak minerálne filtre sa do pokožky nevstrebú ale na pokožke vytvoria súvislý film, ktorý žiarenie odráža a do kože neprenikne. Ich nevýhodou je, že sa tažšie natierajú a sú hustejšie, ale na druhej strane sú vodeodolné a pôsobia takmer ihneď po natretí na pokožku. Pri chemických filtroch musíte krémy nanášať na pokožku už pol hodinu pred tým, ako pôjdete na slniečko.

Minerálne krémy v sebe obsahujú oxid titaničitý či zinočnatý, ktoré veľmi dobre chránia pred slnečným žiarením či už UVB alebo UVA. Sú to bezpečné filtre, kde však treba dbať na to, či sú ich obsahom nanočastice alebo mikročastice.

Nanočastice a mikročastice

Dbajte na to, či minerálne krémy obsahujú nanočastice alebo mikročastice. Nanočastice majú totiž schopnosť vstrebať sa do pokožky, čím môžu opäť spôsobiť nemalé problémy. Naopak mikročastice sú vačšie a do pokožky sa vstrebať nedokážu. Krémy túto informáciu na obale majú, a to buď ako „non nano“ či „bez nanočastíc“.

Prírodné krémy na opaľovanie pre deti

Môžete si vybrať aj spomedzi certifikovaných prírodných krémov, ktoré skutočne obsahujú veľmi malé množstvo chemických prvkov a dnes sú veľmi obľúbené medzi mamičkami. Obsahujú hlavne prírodné oleje v dobrom pomere a nosičom je vždy minerálny filter bez nanočastíc.

Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe