Darujte deťom na Vianoce zdravé zúbky

Predvianočné obdobie znamená okrem príprav na tieto sviatky aj množstvo detských podujatí a akcií, kde sa vaše ratolesti nevyhnú sladkým odmenám, ktoré tak všetky deti milujú. Preto je práve v tomto období dôležité dbať na správne čistenie zúbkov a starostlivosť o ne.

Užitočné rady

Slovenská komora zubných lekárov v spolupráci so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou vytvorila Zubný preukaz dieťaťa, ktorý každá mamička dostane pri odchode z pôrodnice, alebo si ho môžete vyzdvihnúť na pobočke VśZP. V preukaze nájdete praktické rady a návody, ako sa o zúbky a ústnu dutinu starať už od narodenia a prerezávania prvých zúbkov, ale aj informácie o množstve cukru v jednotlivých potravinách, alebo o tom, dokedy treba deťom zúbky dočisťovať.

Dôležitá je totiž práve prevencia, vďaka ktorej sa detský pacient môže neskôr vyhnúť bolestivým vyšetreniam u stomatológa. A práve tento preukaz by mal priviesť do stomatologických ambulancií čo najviac detí.

Bez bolesti

Dôležité je, aby dieťa prvýkrát navštívilo zubnú ambulanciu bez bolesti zuba, ideálne do dovŕšenia dvoch rokov. Takto si ju nebude spájať s negatívnou skúsenosťou a v budúcnosti bude stomatológa navštevovať bez strachu.

Až 30 eur na dentálnu hygienu

Za posledné roky výrazne stúpol počet detských pacientov poistených vo VšZP, ktorým bolo treba plombovať zuby. Mnohým zubným kazom sa však dalo predísť. Základom je správna technika čistenia zúbkov, ale aj použitie správnych pomôcok. Dôležité je naučiť dieťa pod akým uhlom má držať kefku a aký silný tlak má vyvinúť na zuby a nezabúdať na čistenie jazyka. VšZP sa zameriava hlavne na prevenciu, preto svojim detským poistencom prepláca až polovicu nákladov na dentálnu hygienu (maximálne 30 €).

Zdravie vašich detí pod palcom

Vďaka aplikácii VšZP máte lepší prehľad o zdraví vášho dieťaťa. Zároveň vám aplikácia pripomenie, kedy má vaše dieťatko nárok na preventívnu prehliadku. Zistite viac o všetkých výhodách, ktoré deťom prinášame na www.vszp.sk

Zdieľajte
MarťánciMarťáncireklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe