Poznáte riziko, ktoré môže spôsobiť hrozno vášmu dieťaťu? Môže ísť o život

Snažíme sa našim najmenším dávať len to najlepšie. Ovocie a zelenina sú zdravé, ale buďte, prosím, opatrní, ako ich dieťaťu podávate. Predídete uduseniu.

Na mnohých hračkách je varovanie – nie je vhodné pre deti do 3 rokov veku. Rovnaké varovanie, by ale mohlo byť aj na balení hrozna, cherry paradajkách a podobne veľkom ovocí a zelenine. Prečo?

Riziko udusenia je reálne!

Gulička hrozna je len o trochu väčšia než dýchacie cesty dieťaťa. Veľmi jednoducho môže teda dôjsť k ich upchatiu a pri najhoršom scenári až k uduseniu dieťaťa. Prípady, kedy dieťa vdýchne cudzí predmet a začne sa dusiť, bohužiaľ, nie sú ojedinelé. Často však nepremýšľame o jedle ako o riziku pre dieťa. Pritom stačí nenechávať misky s rizikovými potravinami v dosahu dieťaťa bez dozoru. Pokiaľ pripravujete desiatu či olovrant, prekrojte guličky hrozna na polovicu alebo na štvrtinu.

Chlapec len o kúsok unikol

Veľmi hrozivo vyzerá prípad 5 rokov starého chlapca, ktorý mal našťastie dobrý koniec. Gulička hrozna uviazla v jeho dýchacích cestách, ale našťastie ich neupchala celé. Chlapec musel podstúpiť okamžitú operáciu v celkovej anestézii, ale našťastie prežil.

Attention Parents!Do you know what this X-ray is of? A grape!A grape that was lodged in the top of a 5 year olds…

Zveřejnil(a) Finlee and Me dne Úterý 4. duben 2017

Buďte opatrní a toto varovanie pred udusením, prosím, šírte aj medzi ostatné mamičky, nech predídete zbytočnému nešťastiu.

Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe