Očami otca – Šaty robia bábätká

Očami otca

Prečítajte si ďalší vtipný príbeh – Šaty robia bábätká! a pohľad muža na tému otcovstva od Christopha Reicho.

„Akú veľkosť má váš syn?“ „Ehm, tak to ja ne…  ehm, miláčik, môžeš sem prosím rýchlo prísť?!“

Ale miláčik už tu nie je, už dávno zmizol v džungli pestrých regálov s bábätkovským oblečením a žiariacimi cenovkami. Samozrejme so synátorom. A kto tu zostal samotný a bez pomoci? Otec. Teda ja. Pátranie po červenom kočíku zostáva bez výsledku. Majú päť identických modelov v rovnakom odtieni červenej, a to iba na prvom poschodí.

„Takže má sedem mesiacov a je asi takto veľký.“ Predavačka sa tak trochu skepticky pozrie na moje rozpažené ruky, ktoré sa pokúšajú znázorniť dĺžku tela bábätka.

Hmm, tak to by mohla byť 68. No ale možno tiež už 74. Iste vám to povedať nemôžem.“ Jej výraz sa zmenil zo skeptického na nervózny. Spustím ruky späť pozdĺž tela a aktivujem smartphone. V žiadnom prípade sa už nechcem vystaviť ďalšiemu nebezpečiu výmenného pobytu nasledujúcu nákupnú sobotu. Nie po dnešnom shopping maratóne. Nákupné tašky sú plné oblečenia – pre nás tam nie je nič, všetko pre syna.

Akonáhle zaplatíme na pokladni, bude mu tak polovica tých vecí hneď malá – pritom, ako rýchlo rastie.

A na spiatočnej ceste sa musíme ešte pokiaľ možno zastaviť v IKEI, aby sme kúpili ešte tretiu skriňu. Kam s tými všetkými handričkami? Problémy s miestom sú bonusom zdarma spojeným s rodinným prírastkom – hlavne s takým, ktorý sa oblieka podľa módy. Ešte ani nebol vonku z mamičkinho brucha, a už bol obdarovaný najnovšími bábätkovskými kolekciami.

Teta Blažena sa na nás stále ešte hnevá – dostali sme sa k nej až tri mesiace po pôrode. Príliš neskoro na veľkosť 56. Ten sveter sme potom nejakú dobu používali ako akúsi čapicu so strapcom. Tiež to fungovalo. Až na ten prievan cez otvory na rukávoch. „Uf uf, tu je moja spása!“ Môj smartphone zaznamenal úspech.

Na internete našiel tabuľku s detskými veľkosťami. Bola vytvorená extra pre nevedomých a nákupu neschopných otcov, ako som ja. „Myslím, že si zoberiem 80.“ „Veľkosť 80? Ste si istý?“ „Áno. Tak istý ako ešte nikdy.“

Usmievam sa. Veľkosť 80 je pre deti od 12 mesiacov. To znamená, že za päť mesiacov budem môcť kúpiť o jeden kúsok oblečenia menej. Však šaty robia bábätká!

Zdieľajte
Kaufland BevolaKaufland Bevolareklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe