Šípkový čaj pre deti

šípkový čaj

Šípky v dome si vždy nájdu svoje miesto. Okrem toho, že sú zdrojom vitamínu C, je vhodné šípkový čaj podávať hlavne v období, kedy má vaše dieťa teplotu a necítí sa najlepšie.

Čo budeme potrebovať na šípkový čaj:

1, Na jednu konvičku je potrebných asi 10 šípok, ktoré si nakrájam na štvrťky.

2, Môže sa pridať aj sušený lipový kvet (dá sa zakúpiť v lekárni).

3, Zmes zalejem vriacou vodou a nechám 10 minút lúhovať.

4, Scedím.

5, Osladím brezovým sirupom, prípadne medom.

šípkový čaj

Šípky

Vždy na jeseň natrhám u nás na chalupe vlastné šípky. Suším ich buď v trúbe alebo pomaly na peci. Natrhané šípky umyjem a osuším. Do trúby dám na plech papier na pečenie a suším pri 150 stupňoch Celzia. Počas sušenia je ideálne šípky otáčať.

Ak deti trápia teploty, čaj podávam dieťaťu aj 2 x denne.

šípkový čaj

Okrem toho, že šípky sú skvelým pomocníkom pri teplotách, obsahujú aj veľké množstvo vitamínu C prospešného pre naše zdravie. Obsahujú aj iné vitamíny, a to vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín E a K, a obsahujú tiež minerálne látky, a to: vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík, sodík a zinok. Šípky sa dajú spracovať aj ako džem, ktorý môžete využiť aj pri varení a vznikne skvelá omáčka.

Chcete sa dozvedieť viac alebo sa podeliť o Vaše skúsenosti s inými mamičkami? Pripojte sa do našej uzatvorenej skupinky mamičiek na Facebooku alebo nás sledujte na našom Instagrame.

Ak vás zaujímajú aj iné otázky týkajúce sa materstva, pôrodu, zdravia, sledujte aj náš facebookový profil Happy Baby SK.

Zdieľajte
MustelaMustelareklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe