Ako pomôcť dieťaťu zvládnuť stres

Čelíme obdobiu, ktoré je pre nás doteraz neznáme. My, aj naše deti musíme fungovať v inom režime, na aký sme doteraz boli zvyknutí. Dôsledkom toho je častejšie ako inokedy pocit stresu. A ten sa týka nielen nás, ale aj našich detí.

Stres celkovo negatívne pôsobí na duševné a fyzické zdravie, ale aj na imunitu. Imunita našich detí je často krehká, preto mnohí rodičia hľadáme cesty, ako ju podporiť a ako pomôcť dieťaťu zvládnuť stres. Máme pre vás pár tipov.

Ako pomôcť dieťaťu vyrovnať sa so stresom?

  • Nie je možné úplne odstrániť stres zo života vášho dieťaťa. Svoje dieťa ale môžete naučiť využiť stres ako príležitosť pre rast. Pomôžte im prispôsobiť sa dnešnej rýchlej dobe, pracovať sám so sebou a lepšie reagovať na stresové faktory.
  • Uistite sa, že nekladiete na svoje dieťa príliš veľké nároky: zatiaľ čo sa musia venovať škole a mimoškolským aktivitám, musíte sa ubezpečiť, že ich tieto aktivity nedusia. Mozog vášho dieťaťa nemôže správne fungovať bez dostatočného oddychu.
  • Rozprávajte sa so svojimi deťmi, aby ste pochopili dôvod ich stresu: nepredpokladajte, že viete, prečo je vaše dieťa stresované, porozprávajte sa s nimi najskôr. Naučte sa počúvať. Tiež s nimi prediskutujte možné riešenia problému.
  • Venujte čas skladbe ich stravy a potrebe vitamínov a minerálnych prvkov, ktoré tiež vplývajú na ich psychickú pohodu.

Kvalitné produkty na podporu imunity a lepšie zvládanie stresu

PROimun sirup – na podporu imunity pred a počas rizikových období pre deti od 1 roka, s obsahom betaglukánov z prírodných zdrojov, výťažkov zo šípky, bazy čiernej a s vitamínom C

PROimun tablety  – na podporu imunity pred a počas rizikových období pre deti od 3 rokov, s obsahom betaglukánov z prírodných zdrojov, výťažkov zo šípky, bazy čiernej a s vitamínom C

PROimun Akut drink  – výživový doplnok na prípravu horúceho malinového nápoja na podporu imunity počas prvých dní prechladnutia vhodný pre deti od 3 rokov, s obsahom betaglukánov z prírodných zdrojov, výťažkov z bazy čiernej, medovky lekárskej, s vitamínom C, zinkom a galaktooligosacharidmi

Poradie: 0 / 0
vstúpiť do galérie

Naučte deti techniky na zvládanie stresu

Deti by mali ovládať niektoré tipy na zvládanie stresu, ktoré im poskytnú kontrolu a pomôžu im, aj keď práve nie ste nablízku. Techniky zvládania stresu zahŕňajú:

  • Strečing: tým sa uvoľní nahromadené napätie vo svaloch, čím sa zníži stres.
  • Meditácia: Túto techniku ​​môžete precvičiť tak, že požiadate svoje dieťa, aby zavrelo oči a dýchalo, potom napočítate asi 40 dychov a potom ho požiadajte, aby otvorilo oči. Bude sa cítiť uvoľnenejšie.
  • Hra/cvičenie: keď vnímate, že konkrétna činnosť stresuje vaše dieťa, urobte prestávku a hrajte sa, pomôže to zmierniť pocit vyčerpania.

Deti, ktoré spia dostatočne, trpia stresom menej, ako ich rovesníci, ktorí spia dostatočne. Kontrolujte dobu, kedy a ako dlho spia. Obmedzte čas pred obrazovkami akéhokoľvek typu. Vysvetlite, že im pomôžete vyrovnať sa s vypätými situáciami. Mať strach je proste v poriadku.

Ak vidíte, že vaše dieťa je dlhodobo v stresovej situácii ale vy s ním o tom neviete komunikovať, poraďte sa s terapeutom. Dopĺňajte kvalitné vitamíny a minerály, stresová situácia má obrovský vplyv na detské zdravie a imunitu.

 

Zdieľajte
Malicek OZ daneMalicek OZ dane

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe