Deti a hra – ako na to

Hrajúce sa deti by nemali byť rušené. Ťažko potom môžu v hre zase pokračovať a neraz stratia chuť do práve začatej hry. Ako dospelá osoba môžete svojmu dieťaťu poskytnúť návod na hru, priviesť ho k myšlienke a podnecovať jeho fantáziu. 

Ako sa s dieťaťom hrať

Možno vaše dieťa chce, aby ste sa s ním hrali, ale nikdy ho nenúťte do opačného, teda aby vás nechalo hrať sa spoločne s ním.Nenúťte svoje dieťa vymeniť si hračku. Ak ho hra už nebaví, sám s ňou prestane a bude sa venovať inej činnosti. Podnety majú zmysel až vtedy, keď je dieťa bez nálady, a preto je aj nespokojné. Nechajte svoje dieťa rozhodnúť sa, s čím, kedy a ako často sa chce hrať.

I keď to so svojím malým miláčikom myslíte len dobre, nezaťažujte ho záľahou hračiek, aktivít a množstvom detských priateľov.

Neplánujte každý deň

Deti potrebujú voľný čas, aby sa mohli vysporiadať so známym a objavovať nové.

Kuchyňa ako herňa?

Malé deti sa často rady hrajú tam, kde sú ich rodičia. Deti neraz zmenia účel obývačky a kuchyne na herňu. Mnoho rodičov to však nechce a vytvorí deťom buď hracie kútiky v priestore dospelých, alebo dovolí svojmu dieťaťu zobrať si len jednu hračku mimo detskej izby. Tak zabránia neporiadku hračiek v celom byte a sebe zachovajú potrebný priestor.

Aj keď je detská izba plná hračiek

Ak má dieťa mnoho hračiek a s niektorými sa už vôbec nehrá, alebo už hračky nie sú také pekné, neodstraňujte ich sami, ale dohodnite sa so svojím dieťaťom, čo spoločne vytriedite a odnesiete preč.

Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe