Návšteva lekára – urob aaaa!

Iste poznáte aj vy túto požiadavku vášho detského lekára, keď sa chce pozrieť vášmu dieťaťu do úst. Pri tom ide zdravotníkovi mimo iné o to, pozrieť sa na jazyk a do krku vášho dieťaťa, keďže to prezradí veľmi veľa o zdravotnom stave človeka.

Ak je dieťa zdravé, má jazyk tenký biely povlak, cez ktorý je viditeľný ružový jazyk. Ale oproti tomu hrubá biela vrstva je jasnou známkou masívnej disharmónie flóry v ústach.

Odporúčame: Med má zvláštny antibakteriálny účinok a hodí sa výborne pri kašli. Lyžica medu uľaví od dráždivého kašľa a chutí každému dieťaťu.

Poradie: 0 / 0
vstúpiť do galérie

U uja doktora

Pre mnohé deti je návšteva detského lekára spojená s neistotou, pre mnohých rodičov tiež. To spočíva v tom, že dospelí idú k lekárovi spravidla vtedy, keď už ich niečo bolí alebo sú chorí. Oproti tomu pre malé deti znamenajú často návštevy lekára strach, pretože dochádza k aplikácii očkovania, aby ich niečo nebolelo potom. Preto nie sú návštevy u  „uja doktora“ na detskej stupnici obľúbenosti nutne na najvyššom mieste.

Náš tip: Zadovážte vášmu dieťaťu pred návštevou lekára doktorský kufrík – hračku a spoločne sa hrajte na doktora. Nechajte vaše dieťa prevziať rolu lekára a vyšetriť svoju obľúbenú hračku.

Pripravte seba aj svoje dieťa starostlivo na nadchádzajúcu návštevu lekára. Ak má vaše dieťa obľúbenú bábiku alebo plyšové zvieratko, vysvetlite mu pomocou jeho hračky, čo môže od lekára očakávať.

Zdieľajte
Kaufland BevolaKaufland Bevolareklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe