Podľa štúdie sú najviac stresované matky troch detí

Štúdia, do ktorej sa zapojilo viac ako 7000 mamičiek ukázala zaujímavé výsledky. Najzaujímavejšie zistenie: Najviac stresu prežívajú mamičky troch detí. Nižší ale aj vyšší počet detí vedie k nižšej hladine stresovej záťaže u mamičiek.

Štúdia, ktorá začala v roku 2013 v USA a zapojilo sa do nej 7.164 mamičiek ukázala, akú rozdielnu rolu hrá počet detí v stresovej záťaži. Zatiaľčo mamičky, ktoré majú jedno, dve alebo aj štyri a viac detí, menej podliehajú stresu, najväčší nápor zažívajú mamičky troch detí.

Odborník vysvetľuje, ako je možné, že mamičky začnú relaxovať po štvrtom pôrode? “Narodením štvrtého dieťaťa razom vo vašich myšlienkach nie je dostatok miesta pre perfekcionalizmus. Čím viac detí máte, tým sa stávate istejšia vo svojich rodičovských schopnostiach,“ pokračuje doktorka. “Nad množstvom vecí musíte mávnuť rukou a byť spokojná, keď sa všetci dostanú do škôlky a školy včas.“

V priemere mamičky v štúdii uviedli, že na stupnici do 10 bola ich miera stresu 8,5. 46 % respondentiek naopak uviedlo, že ich stresuje viac ich partner, než ich deti.

Naviac 60 % uviedlo, že ich stresujú viac dcéry než synovia a 60 % najviac stresuje, ako ten čas počas dňa letí.

 

Podeľte sa s nami v našej diskusii pod článkom, ako to máte vy. 🙂

Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe