Aby nás naše deti raz prerástli

Každá mamička chce pre svoje deti urobiť to najlepšie. Do 12 rokov je detský vek typický veľmi rýchlym telesným aj psychickým vývojom. Pre zdravý rast a vývoj dieťaťa je dôležitá pestrá a nutrične vyvážená strava.

Naše deti si zaslúžia mať zdravú imunitu. Samotný príjem potravy ale väčšinou nepokrýva potrebu všetkých dôležitých živín v dostatočnej miere, hlavne v období, keď sa deti stravujú mimo domova a dohľadu rodičov.

Dobrá imunita je jednoducho základom pevného zdravia. Nie je nutné hľadať v tom žiadnu vedu. Aj tu platí, že dôležitá je prevencia.

  • Doprajte deťom dostatok pohybu vonku na čerstvom vzduchu. Kontakt s vonkajším svetom zvyšuje ich odolnosť, tak ich v tom podporujte.
  • Nepreháňajte to so sterilitou. Dieťa vyrastajúce v prehnanej čistote nie je zdravšie, ako sa mylne mnohé mamičky domnievajú. Naopak, čím častejšie sa stretne s vonkajšími patogénmi, tým lepšie pre imunitu. Platí to o infekčných stimuloch, potravinách aj zvieratách.
  • Posilňujte imunitu svojich detí všetkými možnými prostriedkami. Vhodné sú časté prechádzky vonku. Vhodne vybraná fyzická aktivita posilňuje obranyschopnosť detí a znižuje chorobnosť.
  • Do 12 rokov je pre deti typické, že veľmi rastú. Potrebujú preto vyváženú, pestrú a zdravú stravu. Dbajte hlavne na zeleninu, ovocie, strukoviny, obilniny (dodávajú sacharidy, vitamíny zo skupiny B, minerálne látky a vlákninu), mäso (dodáva telu železo a vitamín B 12), tuky (dbajte na správny pomer živočíšnych a rastlinných tukov) a vajcia. Deti všeobecne majú radi sladkosti, nepreháňajte to však s nimi – ani s tými zdravými. Radšej dajte prednosť ovociu.
Poradie: 0 / 0
vstúpiť do galérie

Investícia do zdravia v rannom veku

To, čo do dieťaťa “investujeme” v útlom veku, sa neskôr s istotou “zúročí”. Dôležitá je ale pravidelná a dôsledná starostlivosť, na ktorú máme v podstate len pár rokov.

Podporte silné zdravie vašich detí od útleho veku.

 

Sirup Marťankovia Futura 1 – 3 roky dodá potrebný vitamín D, K2, vápnik a železo, ktoré sú dôležité pre správny rast, silné kosti a vývoj kognitívnych funkcií.

 

Iba vyvážená strava nestačí

Zhruba od 3 rokov sa deti začínajú stravovať aj mimo domov a vy strácate 100 % prehľad o tom, ako sa vaše dieťa stravuje. Rast sa spomaľuje ale vstup do kolektívu detí v škôlke kladie zvýšené nároky na imunitu. Vitamíny prijaté zo stravy prestávajú stačiť, preto je vhodné dopĺňať napríklad vitamíny C a D.

Žuvacie tablety Marťankovia Futura 3 – 6 rokov podporia prirodzenú imunitu.

Máte doma školáka?

Školský vek so sebou prináša rýchly fyzický a intelektuálny rozvoj detí, ale aj posilňovanie ich nezávislosti a zodpovednosti. Pre rodičov môže byť niekedy náročné skĺbiť športové a ďalšie voľnočasové aktivity detí a zároveň dbať na dobré školské výsledky. Ale všetci vieme, že aj keď to občas zaškrípe, rozhodne to stojí za to!

Nenechajte chorobu, aby vás spomalila.

Vrecúška s gélom MARŤANKOVIA FUTURA 6 – 9 rokov dodajú telu potrebné vitamíny a minerály.

Vitamín D3 je potrebný pre normálny rast a vývoj kostí u detí. Vitamín K2 pomáha udržiavať zdravé kosti. DHA prispieva k udržaniu normálnej funkcie mozgu. Vitamín D3 a vitamín C prispievajú k správnej funkcii imunitného systému.

 

Zdieľajte
BIFIBABY-banner v článkuBIFIBABY-banner v článkureklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe