Hry s pridelenými rolami

Princezná, rytier, indián a kovboj alebo matka – otec – dieťa? Hry s rolami. Voľba hier, pri ktorých deti vkĺznu do rôznych rolí, je veľká a nestanovuje deťom nijaké hranice.

Prečo princezná, či rytier?

Čo však poskytuje malým dievčatkám fantázia princeznej? Princezné sú vždy krásne, veľmi milé a sú hlavnými postavami mnohých rozprávok; to tvorí základ mnohých hier na princezné. Majú vysnený zámok, prekrásne šaty, korunku, ružovú ako obľúbenú farbu a princa, rytiera alebo šľachtica, ktorý ju miluje a ctí si ju viac než čokoľvek iné na svete.

Zatiaľ čo dievčatá v šatách princeznej prevezmú rolu kráľovninej dcéry, stanú sa z chlapcov malí rytieri, ktorí s mečom a koňom plnia svoje hrdinské povinnosti; alebo ako kovboji, šerifovia a supermani sa starajú o právo a poriadok.

Tešte sa zo schopnosti vášho dieťaťa prejaviť nadšenie; je to základ všetkého, čo by chcelo robiť.

Hry s rolami – kreativita

Sú tvorivé a vyžadujú kreativitu dieťaťa. Hranie sa je bezprostredne spojené s učením sa. Aby sa deti dokázali učiť, musí byť podporovaná ich schopnosť hrať sa, pričom sa vytvárajú rámcové podmienky pre hry s priateľmi, súrodencami, rodičmi, inými dospelými, ale tiež pre samostatné hranie sa. Tak sa podporuje radosť z učenia, motivácia k učeniu sa a tiež zvedavosť. A zvedavosť je predpokladom učenia sa dieťaťa.

Úlohou rodičov je vytvoriť svojmu dieťaťu zázemie, kde sa môže voľne hrať a vyhnúť sa nebezpečným situáciám.

Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe