Prečo sa deti v prítomnosti mamičiek chovajú inak?

Nechali ste vaše dieťa, aby ho niekto postrážil a hovoria vám, aké skvelé a neuveriteľne dobré je? Len čo si ho ale prevezmete, stane sa z neho malý diablik? Podľa psychológov to má jednoduché vysvetlenie.

Ako vás vidia deti?

Svet je pre dieťa často neprehľadným miestom plným rôznych úskalí. Predovšetkým v predškolskom veku ste ale vy ako mamička stredobodom jeho vesmíru. Jeho skalou. Ste pre neho bezpečným prístavom, kam sa chodí zveriť so svojimi problémami. Ten, kto si dokáže poradiť v každej situácii, od koho sa učí ako postupovať v rôznych situáciách, ste vy – MAMIČKA.

Prečo sa teda pri mne tak hnevá?

Z dôvodov, uvedených vyššie, ste ale často aj takou odpadkovou nádobou… miestom, kde môže s dôverou odložiť všetky svoje nepríjemné pocity, s ktorými si nevie poradiť. Pokiaľ ich dieťa drží celý deň v sebe, vo chvíli, kedy je opäť s vami, všetko vybuchne ako sopka. Tým môže tieto pocity vypustiť a uľaviť si… je opäť vo vašej prítomnosti, v bezpečí pri MAMIČKE.

Ako to riešiť?

Odporúčanie psychológov je predovšetkým komunikácia, komunikácia a komunikácia. Pýtajte sa detí, čo sa počas dňa dialo, ako sa cítili, čo im urobilo radosť a pod. Netlačte zbytočne na pílu. Dajte tomu čas a berte to tak, že vy ste tá skala, ktorej sa to nemôže dotknúť…

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe