Máte s deťmi tajné heslo? Hrozí vám únos dieťaťa?

Veľmi jednoduchý spôsob ochrany detí, ktorý ale môže vášmu dieťaťu zachrániť život. Dohodnite si tajný kód pre prípad rizika únosu dieťaťa!

Čo je tajné heslo pre prípad ohrozenia?

Bohužiaľ, v dnešnej dobe internetu a sociálnych sietí je možné o vás aj vašich deťoch zistiť veľa osobných informácií. Bezpečnosti na internete je potrebné učiť nie len naše deti, ale aj nás dospelých. Sú ale veci, ktoré viete iba vy a vaše dieťa. Častým trikom pri pokuse o únos dieťaťa je vyvolanie strachu o jeho blízkych. Keď napríklad k vašemu dievčatku príde muž a začne ju strašiť tým, že ste mali vy alebo niekto z vašej rodiny hroznú nehodu a že ju musí za vami doviezť, máloktoré dieťa dokáže zachovať chladnú hlavu. Pre takýto prípad je dobré deti poučiť o riziku a vytvoriť si extra ochranu pomocou tajného hesla. Heslo môže byť niečo jednoduché, čo si deti zapamätajú – obľúbená postavička, knižka, jedlo. Niečo, čo budete vedieť len deti a vy. Heslo si raz určite a pravidelne ho opakujte.

Aktuálne príklad 10 ročného dievčatka Maddison z Arizony, ktorá vďaka tajnému heslu predišla svojmu únosu. Pri ceste zo školy s kamarátmi ju v parku oslovil neznámy muž. Snažil sa ju nalákať na to, že jej brat mal nehodu a jej mamička ho pre ňu posiela. Dievča zachovalo kľud, spýtalo sa na tajné heslo, ale muž nebol schopný odpovedať. Dievča na nič nečakalo a dalo sa na útek. Z bezpečia potom zavolalo na políciu, ktorá jej postup veľmi ocenila.

Myslite na bezpečie vašich detí a snažte sa ich pripraviť na rôzne riziká, ktoré ich môžu stretnúť. Mylná predstava, že toto sa práve vám nemôže stať, vám po únose vaše dieťa nevráti.  

 

Zdieľajte
MarťánciMarťáncireklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe