SÚŤAŽ – o trojmesačnú zásobu vitamínov MamaDHA

Každá mamička potrebuje vitamínov tak akurát, a preto sme si pre Vás pripravili súťaž o 5 balíčkov vitamínov MamaDHA na tri mesiace!

Ani málo, ani veľa

Kompozícia DHA, vitamínov a minerálov je u MamaDHA vhodne zvolená – zložky podporujú organizmus ženy, ktorá plánuje tehotenstvo, je už tehotná alebo dojčí, a tiež podporujú normálny vývoj plodu.

Nedostatok ako aj nadbytok jednotlivých zložiek môže predstavovať faktor znižujúci možnosť otehotnieť, správny vývoj plodu a môže tiež negatívne ovplyvňovať vývoj dojčeného dieťaťa.

Je potrebné užívať tehotenské vitamíny v gravidite?

Obdobie tehotenstva predstavuje úplne novú etapu v živote každej ženy. Prináša viaceré zmeny, s ktorými sa musí organizmus nastávajúcej mamičky popasovať. Častá nevoľnosť spôsobuje výraznú stratu minerálov a vitamínov, čo môže mať za následok zvýšenú únavu a celkovú vyčerpanosť organizmu.

Kyselina listová

Každá mamina vie, že počas tehotenstva je dôležitý prísun pestrej a vyváženej stravy. Nech je ale stravovanie akokoľvek precízne, často nie je možné prijať všetko potrebné množstvo vitamínov a minerálov, či už kvôli ich znehodnoteniu počas tepelnej úpravy, alebo jednoducho „zvíťazia tehotenské chute“ a na zeleninu či ovocie už nezostane miesto. Aby ste počas tehotenstva a dojčenia mali 100 % istotu v tom, že prijímate dostatočné množstvo potrebných vitamínov a minerálov, zvoľte výživový doplnok, ktorý bol starostlivo vytvorený a dôkladne vyvážený podľa potrieb každej budúcej mamičky. Asi najdôležitejším vitamínom a prvkom, ktorý je potrebné počas tehotenstva dopĺňať je kyselina listová.  V najideálnejšom prípade je dobré začať so zvýšeným prísunom kyseliny listovej už počas plánovania tehotenstva a to aj niekoľko mesiacov pred samotným tehotenstvom. Jej nedostatkom môže vzniknúť defekt neurálnej trubice (rázštep  chrbtice).

Omega – 3 mastné kyseliny, DHA a EPA

… sú veľmi dôležité, pretože prispievajú k udržaniu správnej funkcie mozgu, zraku, srdca a využívame ich aj pri liečbe hroziaceho predčasného pôrodu. Vývoj ľudského mozgu je búrlivý počas celého vnútromaternicového vývoja a tiež počas prvých mesiacov po pôrode. Práve preto je nesmierne dôležité zamerať sa na dostatočný príjem mastných kyselín.

Vitamín C

… je nevyhnutný na normálny vývoj placenty. Denná dávka pre tehotné ženy je 80 – 100 mg. Do jedálnička  by mali budúce maminy zaradiť papriku, kapustu, kivi a ríbezle. Pozor ale na citrusové plody! Snažte sa im vyhýbať najmä ak nie sú dôkladne umyté a vyraďte ich počas dojčenia, kedy môžu u detí vyvolať alergickú reakciu. Okrem vyššie spomenutých vitamínov je pre maminu a jej plod dôležité aj železo. Prispieva k správnej tvorbe červených krviniek, čím predchádza anémii. K jeho nedostatku často dochádza hlavne ku koncu tehotenstva.

Vitamín B12

… je potrebný pre tvorbu nových buniek a krviniek. Prispieva k vývoju zdravej nervovej sústavy, k zachovaniu zdravých slizníc. MAMADHA je vyvážený komplex všetkých vitamínov, minerálov, kyseliny listovej a omega-3 mastných kyselín v jednej kapsule. Je starostlivo pripravená  a dôkladne vyvážená pre potreby každej tehotnej i dojčiacej ženy. Jej zloženie zodpovedá normám Úradu verejného zdravotníctva SR. MAMADHA je odporúčaná lekármi aj lekárnikmi a je dostupná v každej lekárni.

MUDr. Andrea Maľová, PhD.

Viac na: mamadha.sk

Súťaž o trojmesačnú zásobu vitamínov MamaDHA bola ukončená!

Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe