Esenciálne oleje v prenatálnom období

esenciálne oleje v prenatálnom období

Prenatálne obdobie je pre väčšinu žien nádherné. Krásne je aj pre bábätko, keď tehotenstvo mamička dobre znáša a užíva si ho. Esenciálne oleje v prenatálnom období vám pomôžu navodiť si pohodu a zároveň si liečiť telo a myseľ.

Dôležitosť čuchu

Vedeli ste, že už bábätko v bruško cíti vône? V prvom trimestri sa mu vyvíja čuch, ktorý je pre nás nesmierne dôležitý. Pomocou čuchu bábätká cítia blízkosť svojej mamičky, majú pocit bezpečia a istoty. Vône detstva sú nezabudnuteľné. Pre niekoho je to očarujúca vôňa kníh, pre iného vôňa kvetov, zvieratiek alebo dokonca vôňa tenisovej loptičky. Každý máme tie svoje vône.

esenciálne oleje v prenatálnom období

Esenciálny olej – citrón

Vôňa prírody a esencií z nich

Pre človeka je najprirodzenejšia vôňa prírody, rastlín. Má blahodárne účinky na telo a myseľ. Jediným nádychom prírodného esenciálního oleja sa do jednej sekundy dostáva jej vôňa cez nosovú dutinu prostredníctvom čuchového nervu do mozgu, presnejšie do limbickej časti mozgu, kde je centrum dlhodobej a emocionálnej pamäte.

esenciálne oleje v prenatálnom období

Esenciálny olej – peppermint

Toto  rozhoduje o tom, či nám jej vôňa navodí príjemný alebo nepríjemný pocit. A takto fungujú esenciálne oleje.  Stačí jediný nádych a vyvolá to v nás spomienky, ktoré pôsobia na emócie a emócie tvoria našu náladu. V aromaterapii sa pracuje s pozitívnymi vôňami, teda s pozitívnymi spomienkami. Aromaterapia v preklade znamená vôňa, ale aj láska (aroma) a terapia – liečenie = láskyplné liečenie.

Esenciálne oleje v prenatálnom období vám pomôžu navodiť si pohodu a zároveň si liečiť telo a myseľ.

Pripravte sa na bábätko v sprievode vôní

Už pri plánovaní bábätka odporúčajú lekári byť nielen vo fyzickej kondícii, ale predovšetkým v psychickej. Vytvorte si doma láskyplný domov a relaxujte pri vôňach esenciálnych olejov. Začnite s tými základnými ako je levanduľa, peppermint a citrón. Levanduľa upokojuje, pomáha zrelaxovať, doprajte si veľa spánku s jej podporou. Ukľudňuje a lieči pokožku, krúživými pohybmi si ju vmasírujte na zväčšujúce sa bruško a na spodok nôh. Peppermint je svieži, ľahší, dodá ľahkosť bytia, jeho vôňa osvieži  a nabudí Vás energiou. Citrón stlmí tehotenské nevoľnosti a pálenie záhy. Dokáže Vám aj zlepšiť náladu počas celého dňa.

esenciálne oleje v prenatálnom období

Esenciálny olej – levanduľa

Esenciálne oleje sú zložené z vodíka, kyslíka a uhlíka rovnako ako naše telo. Preto sú k nášmu telu už od prenatálneho veku prirodzené. Obklopte sa nimi a unášajte sa ich vôňou.

Certifikovaná aromaterapeutka
Ing. Martina Babejová, PhD.
www.vonavyzivot.com
FB Voňavý život s olejmi

 

Ak vás zaujímajú aj iné otázky týkajúce sa materstva, pôrodu, zdravia, sledujte aj náš facebookový profil Happy Baby SK.

Zdieľajte
Multi-MamMulti-Mamreklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe