Esenciálne oleje v prenatálnom období

esenciálne oleje v prenatálnom období

Prenatálne obdobie je pre väčšinu žien nádherné. Krásne je aj pre bábätko, keď tehotenstvo mamička dobre znáša a užíva si ho. Esenciálne oleje v prenatálnom období vám pomôžu navodiť si pohodu a zároveň si liečiť telo a myseľ.

Dôležitosť čuchu

Vedeli ste, že už bábätko v bruško cíti vône? V prvom trimestri sa mu vyvíja čuch, ktorý je pre nás nesmierne dôležitý. Pomocou čuchu bábätká cítia blízkosť svojej mamičky, majú pocit bezpečia a istoty. Vône detstva sú nezabudnuteľné. Pre niekoho je to očarujúca vôňa kníh, pre iného vôňa kvetov, zvieratiek alebo dokonca vôňa tenisovej loptičky. Každý máme tie svoje vône.

esenciálne oleje v prenatálnom období

Esenciálny olej – citrón

Vôňa prírody a esencií z nich

Pre človeka je najprirodzenejšia vôňa prírody, rastlín. Má blahodárne účinky na telo a myseľ. Jediným nádychom prírodného esenciálního oleja sa do jednej sekundy dostáva jej vôňa cez nosovú dutinu prostredníctvom čuchového nervu do mozgu, presnejšie do limbickej časti mozgu, kde je centrum dlhodobej a emocionálnej pamäte.

esenciálne oleje v prenatálnom období

Esenciálny olej – peppermint

Toto  rozhoduje o tom, či nám jej vôňa navodí príjemný alebo nepríjemný pocit. A takto fungujú esenciálne oleje.  Stačí jediný nádych a vyvolá to v nás spomienky, ktoré pôsobia na emócie a emócie tvoria našu náladu. V aromaterapii sa pracuje s pozitívnymi vôňami, teda s pozitívnymi spomienkami. Aromaterapia v preklade znamená vôňa, ale aj láska (aroma) a terapia – liečenie = láskyplné liečenie.

Esenciálne oleje v prenatálnom období vám pomôžu navodiť si pohodu a zároveň si liečiť telo a myseľ.

Pripravte sa na bábätko v sprievode vôní

Už pri plánovaní bábätka odporúčajú lekári byť nielen vo fyzickej kondícii, ale predovšetkým v psychickej. Vytvorte si doma láskyplný domov a relaxujte pri vôňach esenciálnych olejov. Začnite s tými základnými ako je levanduľa, peppermint a citrón. Levanduľa upokojuje, pomáha zrelaxovať, doprajte si veľa spánku s jej podporou. Ukľudňuje a lieči pokožku, krúživými pohybmi si ju vmasírujte na zväčšujúce sa bruško a na spodok nôh. Peppermint je svieži, ľahší, dodá ľahkosť bytia, jeho vôňa osvieži  a nabudí Vás energiou. Citrón stlmí tehotenské nevoľnosti a pálenie záhy. Každé ráno začnite kvapkou esenciálneho oleja citrón do skleneného pohára s vodou. Dokáže Vám aj zlepšiť náladu.

esenciálne oleje v prenatálnom období

Esenciálny olej – levanduľa

Esenciálne oleje sú zložené z vodíka, kyslíka a uhlíka rovnako ako naše telo. Preto sú k nášmu telu už od prenatálneho veku prirodzené. Obklopte sa nimi a unášajte sa ich vôňou.

Certifikovaná aromaterapeutka
Ing. Martina Babejová, PhD.
www.vonavyzivot.com
FB Voňavý život s olejmi

 

Ak vás zaujímajú aj iné otázky týkajúce sa materstva, pôrodu, zdravia, sledujte aj náš facebookový profil Happy Baby SK.

Zdieľajte
Malicek OZ daneMalicek OZ dane

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe