Starostlivosť o zuby v tehotenstve

Naše staré mamy hovorievali, že za každé dieťa zaplatíme jedným zubom. Mali na to dôvod. Zubný kaz a problémy so stratou vápnika (s odvápňovaním) sa počas gravidity môžu zhoršiť. Venujte preto osobitnú starostlivosť o zuby v tehotenstve.

• Zuby si umývajte po každom jedle. Čistenie kefkou je minimálne rovnako dôležité ako druh zubnej pasty, ktorú používate: zuby si starostlivo čistite kvalitnou mäkkou kefkou pohybmi smerom od čeľuste von, vpredu i vzadu, minimálne dve minúty, a pritom nezabúdajte na masáž ďasien. Potom si ústa vypláchnite vodou alebo ústnou vodou, aby ste odstránili všetky zvyšky jedla, ktoré sa môžu ukryť medzi zubami.

• Raz za deň pred čistením kefkou, prípadne po ňom, použite zubnú niť alebo kefky na medzizubné priestory na odstránenie zvyškov jedla. Proste nezabúdajte, že dôkladná starostlivosť o zuby v tehotenstve je skutočne veľmi dôležitá.

• Bráňte sa odbúravaniu vápnika v zuboch (dekalci kácii zubov), nevyhnutnému následku gravidity, väčšími dávkami vápnika. Sú v niektorých potravinách (napríklad v mliečnych výrobkoch, či v maku), alebo ho prijímajte vo forme tabletiek, ktoré vám predpíše gynekológ.

Zdieľajte
MarťánciMarťáncireklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe