Krásna pokožka v tehotenstve pomocou esenciálnych olejov

pokožka v tehotenstve

Tehotenstvo je nádherným obdobím pre väčšinu žien. Spomedzi všetkých orgánov, ktoré sa najviac menia, vyzdvihnem kožu. Je treba jej venovať zvýšenú pozornosť, aby si aj po tehotenstve zachovala svoju pružnosť a krásu. Pokožka v tehotenstve si naozaj zaslúži pozornosť.

Pokožka v tehotenstve

Telo pracuje s tempom rastúceho bábätka, pokožka brucha, pŕs sa môže natiahnuť. Taktiež sa môže zmeniť aj jej štruktúra, spravidla sa stáva mastnejšou. Našťastie veľa esenciálnych olejov dokáže pomôcť zmierniť tieto príznaky a skrášliť ju. Budúcim mamičkám sa v súvislosti s tehotenstvom robia najčastejšie strie, svrbí ich pokožka a tvoria sa im na rôznych častiach tela vyrážky a majú mastnejšiu pleť. Pripájam zopár rád ako si s nimi hravo poradiť.

Strie

Mnoho žien si všimne výskyt strií v posledných mesiacoch tehotenstva, môžu sa však objaviť aj skôr pri prudkom pribratí na váhe. Často sa objavujú na prsiach, bruchu, sedacej oblasti, stehnách a bokoch. Ide o tenké fialové alebo červené miesta na koži, ktoré sa objavujú pri prudkom natiahnutí kože v krátkom čase, čo spôsobí natiahnutie a pretrhnutie dermy (strednej vrstvy kože).

Recept:

pridajte 5-10 kvapiek esenciálneho oleja levanduľa alebo myrha do 1 polievkovej lyžice frankcionovaného kokosového oleja alebo oleja z lieskových orieškov a aplikujte krúživými pohybmi na dané miesto. Používajte podľa potreby.

pokožka v tehotenstve

Svrbenie kože

Pri napínaní a zväčšovaní pokožky často dochádza k svrbeniu. Je to nepríjemný pocit vyvolávajúci túžbu škriabať sa. Príliš časté škriabanie môže poraniť kožu.

Recept:

Rozrieďte 1-2 kvapky kadidla alebo levandule do 1 polievkovej lyžice frankcionovaného kokosového oleja a aplikujte na dané miesto a na uši. Umyte telo mydlom do kúpeľa.

Mastná pleť a kožné vyrážky

Kožnou vyrážkou sa označuje miesto podráždenej kože, jej začervenanie alebo červené pupence. Mastná pleť je spôsobená hromadením prebytočného mazu na povrchu pleti.

pokožka v tehotenstve

Recept:

1-5 kvapiek esenciálneho oleja čajovník (melaleuca) alebo rumančeka rímskeho rozrieďte v 1 polievkovej lyžici frankcionovaného kokosového oleja a aplikujte na dané miesto.

Vždy sa poraďte s certifikovanou poradkyňou. Na trhu často nájdete aj nekvalitné oleje, tie počas tehotenstva neodporúčame používať.

Esenciálnym olejom môžeme dôverovať počas tehotenstva a dojčenia. Niektoré zdroje neodporúčajú používanie esenciálnych olejov v prvom trimestri. Zatiaľ sa však nepreukázali negatívne účinky. Dôležité je riadiť sa svojim telom, čuchom a pristupovať k ich používaniu opatrne. Na začiatok si odporúčané dávkovanie znížte na polovičné dávky.

Certifikovaná aromaterapeutka doTERRA
Ing. Martina Babejová, PhD.
www.vonavyzivot.com
FB Voňavý život s olejmi

Ak vás zaujímajú aj iné otázky týkajúce sa materstva, pôrodu, zdravia, sledujte aj náš facebookový profil Happy Baby SK.

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe