Ako vyvolať pôrod – niekoľko tipov ako na to

Patríte medzi mamičky, ktorých bábätká sa po termíne stále nie a nie rozhodnúť ísť na svet? Prečítajte si niekoľko rád, ako vyvolať pôrod. Možno vám jedna z nich pomôže vyvolať pôrod.

Termín pôrodu

Lekár vám stanoví predpokladaný termín pôrodu. Niektoré bábätká  však tento termín proste nedodržia a zdržujú sa v brušku ďalej. Pokiaľ však v brušku zostávajú příliš dlho, môže to pre ne znamenať problém, pretože placenta po istej dobe starne a neplní už svoju funkciu. Ak sa dostanete do času termínu, čo je 40+0, ale neporodíte, lekári vás začnú viac sledovať. V termíne 40+1 ste vlastne deň po termíne vášho pôrodu a 42+0 je už prenášanie.  Tu už je ale nutné tehotenstvo ukončiť a do tejto fázy sa ideálne nedostať.

Ale ako na to? Ako vyvolať pôrod?

Jednou z možností je, že vám pôrod vyvolajú lekári v nemocnici. Ale mnohé mamičky z toho majú obavy, a tak skúšajú rôzne tipy a triky, ktoré by im mohli pomôcť.

Pohlavný styk

Jednou z možností je pohlavný styk. Spermie totiž obsahujú prostagladíny, ktoré môžu mať vplyv na rozbehnutie pôrodu. Musíte ale spermie dnu udržať čo najdlhšie.

Umývanie okien

Ďalšou zaručenou babskou radou je fyzická námaha ako napríklad umývanie okien. Umývanie okien ale môže byť vo vašom stave nebezpečné a ak sa na to necítite, jednoducho si dajte aktívnejšiu prechádzku alebo upratujte.

Masírujte si prsia

Táto rada patrí k tým najúčinnejším, pretože masáž bradaviek pomáha vyplavovať oxytocín, ktorý vyvoláva maternicové sťahy. Masírovať musíte bradavky medz palcom a ukazovákom niekoľko minút. Je možné podporvťa touto masážou už aj rozbehnutý pôrod.

Čaj z malinových listov či levandule

Čaj z malinových listov pijú mamičky aj niekoľko týždňov pred pôrodom. Mal by pripraviť telo na pôrod, pomáha s nástupom kontrakcií. Čaj z levandule otvára pôrodné cesty a pripravuje na pôrod. Ešte je odporúčaná škorica, ktorá ma vplyv na sťahovanie hladkého svalstva maternice.

 


Skákanie na fitlopte

Ďalšou možnosťou je skákanie na fitlopte, na ktorej sa môžete v sede pohupovať hore a dolu.

Teplý kúpeľ

Ak je termín pôrodu blízko, alebo step o za ním, je čas na teplý kúpeľ, ktorý sa naopak v tehotenstve neodporúča, pretože vedie k rozbehnutiu pôrodnej činnosti, ale teraz je to žiadané, tak smelo do toho.
Ak ste milovníkmi esenciálnych olejov, tak do kúpeľa nalejte škoricu, klinček alebo zázvor.

Masáž hrádze

Od 35. Týždňa si môžete robiť masáž hrádze, ktorá by tiež mala prispieť k rozbehnutiu pôrodu. Jej úlohou je hlavne prekrviť svaltsvo a je zároveň prevenciou proti natrhnutiu, vo vyšších štádiách tehotenstva ale môže byť spúšťačom pôrodu samotného. Ideálne je používať pri masáži pupalkový či olivový olej.

Ricínový koktail

Tip od mamičky Simony: overený recept na koktail na vyvolanie pôrodu.
Dieťatko ale musí byť riadne donosené.
Vhodný je 100 % ricínový olej z lekárne, nie z drogérie.
Recept: 3 dcl džúsu, 2 polievkové lyžice ricínového oleja a kávová lyžička slivovice (takéto množstvo nie je nebezpečné).
A koktail je vhodné si dať večer pred spaním.

Zdieľajte
MarťánciMarťáncireklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe