Union myslí na mamičky aj ich detičky

Byť mamou je tou najkrajšou, ale rovnako aj najnáročnejšou úlohou v živote každej ženy. Láska matky je ten najhlbší a najkrajší pocit na svete. Každému dieťaťu dáva istotu, radosť a vyrovnanosť. Nie je dôležitý vek, farba pleti, či bohatstvo.

Mama je vždy mama a je najdôležitejšia. Hrdé mamičky po celom svete každoročne oslavujú svoj deň druhú májovú nedeľu. No a Union zdravotná poisťovňa na mamičky, ale aj ich detičky nezabúda a má pre nich množstvo výhod.

Fotokniha Naše dieťatko

Už len obdobie očakávania narodenia dieťatka je pre každú ženu výnimočné. Veríme, že mamičky poistené u nás preto poteší praktický darček – pekná fotokniha Naše dieťatko, do ktorej si môžu zaznamenávať významné okamihy života dieťatka. Spolu so zápiskami je možné do knižky lepiť fotografie, alebo iné obrázky.

Pôrodná asistentka

Rovnako mamičkám, ako aj budúcim mamičkám pomôže pôrodná asistentka. Jej poslaním je byť oporou ženy počas tehotenstva  a tiež po pôrode, poskytovať jej informácie a odbornú starostlivosť tak, aby mala pocit bezpečia a pozitívne pristupovala k tehotenstvu, pôrodu a starostlivosti o dieťatko. Učí tehotnú ženu zvládať stres, pomáha znižovať úzkosť, zlepšovať rodinné vzťahy, zvyšuje jej sebavedomie, sebaistotu pred blížiacim sa pôrodom a pripravuje ju psychicky aj fyzicky. Tiež priebežne sleduje ozvy plodu a kontrakcie maternice. Výhodou je individuálny prístup, vzájomná akceptácia, kontinuita starostlivosti. Union zdravotná poisťovňa navyše ako jediná uhrádza zdravotnú starostlivosť, poskytovanú pôrodnou asistentkou v rôznych regiónoch.

Monitor dychu

Keď už je dieťatko na svete a aby sa rodičia počas spánku o neho neobávali, je dobré zabezpečiť si ešte pred jeho narodením monitor dychu, ktorý sníma pohyb a dych novorodenca. Monitor hlasitým alarmom okamžite upozorní na zástavu dychu alebo nedostatočnú dychovú aktivitu. Stihnete teda včas skontrolovať vaše bábätko. Union zdravotná poisťovňa svojim poistencom bezplatne zapožičiava monitor dychu do pol roka veku dieťatka a zabezpečí aj jeho inštaláciu priamo v jeho postieľke úplne zadarmo.

Novorodenecké potreby

Narodenie bábätka prináša v rodine  nielen šťastie a radosť, ale aj zvýšené náklady. Rozumieme týmto potrebám a preto sme sa rozhodli podporiť našich  poistencov a aspoň čiastočne prispieť na tieto nevyhnutné položky. Uzavreli sme dohodu s internetovým obchodom www.mimulo.sk a do výšky 30€ refundujeme náklady na  zakúpenie novorodeneckých  potrieb. Obchod okrem  toho  poskytne mamičke zľavu vo  výške 10% pri ďalšom  nákupe a venuje darček – ponožky  pre  bábätko. Leták so zľavou 30 €, ktorý obsahuje informácie a kód pre uplatnenie zľavy, sa posiela automaticky každému novorodencovi do dovŕšenia 3. mesiaca života spolu s preukazom poistenca.

Doplatky za lieky a dietetické potraviny na predpis

Detičky žiaľ bývajú aj choré a finančné náklady rodičov súvisiace s doplatkami za lieky a dietetické potraviny pre deti sú mnohokrát pomerne vysoké. Je to v súvislosti s čoraz vyšším výskytom rôznych potravinových alergií a intolerancií, ktoré  predstavujú zvýšené náklady na stravovanie, pretože vyžadujú rôzne typy diétnych režimov. Tiež v prípade, že lekár predpíše nášmu dieťaťu lieky, častokrát doplácame rôzne sumy. Rodičom našich detských poistencov však ponúkame možnosť preplatiť doplatky za lieky a dietetické potraviny v neobmedzenej výške.

Dentálny balík od Union zdravotnej poisťovne

Union zdravotná poisťovňa poskytuje v rámci dentálneho balíka jednotný príspevok až 100 eur na akékoľvek stomatologické ošetrenie a dentálnu hygienu pre všetkých našich poistencov –  mamičky, oteckov a aj ich malých anjelikov. Pre detičky sú vhodné aj kurzy plávania. Keďže má plávanie dojčiat a batoliat veľmi pozitívny vplyv na ich zdravý psychomotorický vývoj a tiež imunitu, je možné na túto aktivitu získať príspevok. Rodičia si môžu vybrať kurz, ktorý im a bábätku najviac vyhovuje, prihlásiť sa a zaplatiť poplatok. Následne bude rodičom poskytnutý jednorazový príspevok vo výške do 30€ na kurz plávania.

 

Kompletný prehľad benefitov pre mamičky a ich detičky nájdete na www.union.sk/vyhody-pre-poistencov .

Zdieľajte
reklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe