Tehotenský test

Prajete si prírastok do rodiny alebo si ešte z istých dôvodov bábätko nemôžete dovoliť? Odpoveď na to, či je bábätko na ceste vám môže dať tehotenský test.

Prvý tehotenský test

Všetko je na začiatku tajomstvo. Prirodzene ale chcete poznať pravdu. Tehotenské testy sú jednoducho použiteľné aj doma a poskytujú rýchlu odpoveď od prvého dňa po vynechaní menštruácie. Je to ľahké – proste podržíte testovací prúžok vo vzorke ranného moču podľa priloženého návodu. Som tehotná? Nie som tehotná? Výsledok zistíte po 3 až 5 minútach.

Testy môžete kúpiť v lekárni a drogérii, nie sú hradené zdravotnou poišťovňou. Slúžia iba na to, aby odstránili prvé pochybnosti alebo potvrdili už zistené príznaky. Potom musíte vyhľadať gynekológa.

Tehotenský test

Tehotenský test

Aký tehotenský test vybrať?

Jednotlivé testy sa líšia buď svojou citlivosťou alebo spôsobom použitia. Čítajte pozorne informácie na krabičke. Zatiaľ čo niektoré testy môžete použiť ešte pred vynechaním očakávanej menštruácie, iné sú odporúčané až prvý deň po jej vynechaní. Pri veľmi citlivých testoch môže dôjsť tiež k takzvanej falošnej pozitivite. Preto je lepšie testy opakovať viackrát s odstupom niekoľkých dní.

Ďalším rozdielom je spôsob ich použitia. Zatiaľ čo najlacnejším variantom sú tyčinky, ktoré sa ponoria do nádobky s ranným močom, pri tých najdrahších môžete všetko sledovať aj na digitálnom displeji. Základný princip je ale pre všetky testy rovnaký, a to diagnostika zvýšenej hladiny hcg v moči. Pre test voľte vždy ranný moč, ktorý býva koncentrovanejší.

Pokiaľ už máte tehotenstvo potvrdené, pridajte sa do našej uzatvorenej skupinky Mamičky Happy Baby. Práve tu sa prednostne dozviete o všetkých našich súťažiach a testovaniach ale aj ďalších zaujímavých aktivitách a v prípade otázok, s ktorými si neviete rady, sa môžete poradiť s ostatnými mamičkami. Prihláste sa tiež k odberu nášho newsletteru a dostávajte správy z vášho bruška.

Ak vás zaujímajú aj iné otázky týkajúce sa materstva, pôrodu, zdravia, sledujte aj náš facebookový profil Happy Baby SK.

Zdieľajte
Malicek OZ daneMalicek OZ dane

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe