Union – výhody pre bábätká

Vedeli ste, že pre každé bábätko poistené v Unione má zdravotná poisťovňa pripravený balík výhod v hodnote 100 €? Doplatky za lieky prevetrajú nejednu peňaženku, preto ich prepláca v neobmedzenej výške a rovnako tak doplatky za dietetické potraviny. Aj všetky potrebné vyšetrenia pre optimálnu zdravotnú starostlivosť. Union pre bábätká ponúka kopec výhod, prečítajte si o nich viac.

Balík výhod v hodnote 100 € pre vaše bábätko

V tomto balíku máte 3 zdravotné benefity v hodnote 100 € pre vaše bábo.

1.) Union vám prispeje na nákup novorodeneckých potrieb

V rámci balíčka máte nárok na zľavu 40 € na nákup kozmetiky, oblečenia alebo hračiek pre novorodencov v internetovom obchode www.mimulo.sk. Obchod mimulo.sk vám daruje detské ponožky a zľavu vo výške 10 € na ďalší nákup.

2.) Union bábätkám prispeje na kurz plávania

O vplyve plávania dojčiat a batoliat na ich psychomotorický vývoj, aj na posilnenie imunity, ste si už určite čo – to prečítali. Union najmenším poistencom až do veku 18 mesiacov prispieva na kurz plávania vo výške 30 €.

3.) Union vám požičia monitor dychu a pohybu, alebo vášmu novorodeniatku naň prispeje

Aby ste nemuseli stále fyzicky kontrolovať bábätko a neobávali sa oň, Union vám prináša možnosť zapožičať monitor dychu a pohybu novorodenca, ktorý postráži vaše bábätko hlavne počas spánku.

Ktorú možnosť si vyberiete, je na vás:

 • môžete si monitor dychu Nanny bezplatne zapožičiatť na obdobie až do 6. mesiaca veku bábätka,
 • alebo využiť  príspevok vo výške 30 € na zakúpenie monitoru dychu a pohybu vášho novorodenca.

Doplatky za lieky pre deti

Už len pri obyčajnom prechladnutí nechajú rodičia na doplatkoch za lieky v lekárni desiatky eur. Union to dobre vie a preto  vracia doplatky za lieky a dietetické potraviny pre deti do 18 rokov v neobmedzenej výške.

Union mobilná aplikácia

Vďaka nej sa rýchlo a ľahko dostanete ku všetkým potrebným informáciám, týkajúcim sa  zdravia a zdravotného poistenia. Napríklad, viete za pár minút požiadať o príspevok 100 € na zuby ročne, stále máte poruke preukaz poistenca v digitálnej podobe, zoznam lekárskych receptov a vyšetrení, možnosť vyhľadať najbližšiu lekáreň, nemocnicu, či ambulanciu…

Union výhody pre bábätká a mamičky

Union myslí na mamičky s deťmi, myslite aj vy na zdravotnú starostlivosť o vaše bábätko už dnes. Nenechávajte vaše rozhodnutie na poslednú chvíľu. Veríme, že veľa z Union benefitov vám a vášmu dieťatku v budúcnosti pomôže a padne vhod.

 

Zdieľajte

Poradne

 • Syndróm miznúceho dvojcata

  Dobrý deň v 11tt mi bolo zistené že v maternici mám dva gestacne vaky alebo dutinky jeden s prosperujúcim plodom a druhý bohužiaľ prázdny vo veľkosti 14x17mm. Asi už nie je šanca aby sa aj v druhej dutinke objavil plod prípadne aj akcia srdiecka. A ešte mám otázočku je prosperujúci plod v bezpečí a prázdna dutinka sa vstrebe? Ďakujem za odpoved.

  mamička Vlasta

  Dobrý deň prajem!  Je mi to ľúto, ale ako pôrodná asistentka nie som kompetentná zodpovedať Vašu otázku. Poprosím Vás, poraďte sa so svojím gynekológom.

  PhDr. Emőke Takácsová, PhD.

 • Bolesť v oblasti panvy (kostrče)

  uz piaty den mam bolesti v oblasti panvy najma kostrce. Niekedy je to lepsie niekedy zas horsie. Obcas mam pocit ako keby mi niekto do krizov az noz bodol. Som zatial podla sona v 11 tyzdni. Lekar povedal, ze to moze byt kvoli roztahovaniu panvy ze je to normalne a prejde to. Co s tym prosim? Nasla som zopar cvikov ktore sa snazim cvicit . . . alebo ozaj len vydrzat a pockat?

  mamička Vlasta

  Dobrý deň prajem! Áno, tieto bolesti môže spôsobiť na začiatku tehotenstva jednak rozťahovanie panvových kostí a aj naťahovanie väzivových vlákien maternice. Narastaním maternice sa zaťažuje aj chrbtica. Časom by mali tieto bolesti ustúpiť. Pomôžu Vám uvoľňovacie cviky na chrbticu, cvičenie na fitlopte (krúženie). Skúste si ľahnúť na chrbát s pokrčenými kolenami, mierne upažiť , nadýchnuť sa a pomaly vo výdychu ukladať kolená na jednu a hlavu na druhú stranu.  Cvičte opatrne, aby ste cítili uvoľnenie, nie napätie v oblasti krížov. Prajem príjemné cvičenie!

  PhDr. Emőke Takácsová, PhD.

   

 • Kŕče v tehotenstve

  V tehotenstve ma začali trápiť veľmi bolestivé kŕče v končatinách, môžete mi poradiť, ako sa tomu vyhnúť?

  mamička Vlasta

  Kŕče sa vyskytujú hlavne v noci, postihujú najmä nohy a chodidlá a sú niekedy skutočne bolestivé. Úľavu vám môže priniesť to, keď si budete nohy pomaly priťahovať rukou k sebe. Pokiaľ kŕče neprestanú, masírujte si nohy a urobte niekoľko krokov. Ak sa budú kŕče vyskytovať často, lekár vám predpíše vápnik, vitamín B a horčík. 

Zobraziť všetky otázky z poradne (17)

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe