Vyskúšajte nové probiotiká na novorodenecké koliky

Novorodeniatka často trpia kolikami a my, mamičky trpíme s nimi. Zistite, ako môžete vďaka probiotikám vášmu bábätku pomôcť. Vyskúšajte francúzsku novinku SYMBIOSYS Bifibaby®, určenú pre bábätká od narodenia.

Rovnako ako nás dospelých, môžu aj bábätká trápiť problémy s trávením, ktoré sa veľmi často prejavujú neutíšiteľným plačom a ďalšími prejavmi, ako sú bolesti bruška, nadúvanie, zvracanie  a celkový nekľud bábätka. Toto obdobie býva spojené s neistotou a obavami maminiek v prvých mesiacoch života bábätka. Ako sa vlastne správne starať o detskú črevnú mikrobiotu?

Zloženie a stav mikrobioty, alebo tiež živých a prospešných baktérií, ktoré hneď po narodení bábätka začnú osídľovať jeho tráviacu sústavu, tvorí pevný základ pre celkový zdravotný stav po celý život. V prvých mesiacoch pomáhajú probiotiká zabraňovať zdravotným problémom, ako sú hnačka, zápcha, kŕče alebo nadúvanie, sprevádzané neutíšiteľným plačom.

V materskom mlieku prijíma bábätko probiotiká

Pred narodením je črevo bábätka sterilné, osídľuje sa až v priebehu prirodzeného pôrodu baktériami z rodidiel matky. Probiotiká prijíma bábätko najskôr z materského mlieka a potom aj v podobe tuhej stravy. Akonáhle sa zvýši podiel týchto prospešných baktérií v tráviacom trakte, zmiernia sa u vášho bábätka prejavy nedokonalého trávenia a dôjde k celkovému zlepšeniu zdravotného stavu. Probiotiká totiž bojujú so škodlivými mikroorganizmami a posilňujú tak prirodzenú obranyschopnosť organizmu, ktorý sa u kojenca len vyvíja.

Zažívacie problémy bábätiek

Aby bábätko dobre prospievalo, je dobré mu dodať mliečne baktérie – takzvané probiotiká. S nimi sa vaše dieťa stretne už v prvých chvíľach života. Kojené dieťa dostáva probiotiká prirodzenou cestou v materskom mlieku, ale obsahujú ich už aj niektoré druhy umelej výživy.Nenechajte vaše bábätko plakať

Takzvané priateľské baktérie osídľujú tráviaci trakt a pomáhajú udržať rovnováhu črevnej mikroflóry. A to napríklad aj v situácii, keď nemôže byť kojené alebo prestáva byť kojené úplne a začína jesť príkrmy. Niekedy práve táto situácia či zmena môže vyvolať zažívacie problémy.

Ako na detskú koliku?

Pri podávaní probiotických kvapiek s obsahom probiotických kultúr Bifidobacterium breve BR03 a Bifidobacterium breve B632 sa podľa štúdií preukázateľne znižujú minúty denného plaču u kojencov kŕmených z kojeneckej fľašky v treťom mesiaci podávania o 73%. *

Detský plač spôsobený KOJENECKOU KOLIKOU má vplyv na kvalitu života bábätka aj rodičov.

detské koliky

detské koliky

SYMBIOSYS® je nová francúzska rada doplnkov stravy navrhnutých tak, aby využívala nepreskúmaný potenciál čriev a pomáhala tak udržiavať dobrý stav a pohodu v každej fáze života. 

Prvý doplnok stravy rady SYMBIOSYS® na Slovensku, SYMBIOSYS Bifibaby®, je určený pre kojencov od narodenia.

Obsahuje bakteriálne kmene Bifidobacterium breve BR03 a Bifidobacterium breve B632 doložené niekoľkými vedeckými štúdiami. Tieto kmene boli starostlivo vybrané tak, aby využili črevný potenciál vášho kojenca. SYMBIOSYS Bifibaby® svojim zložením prispieva k rovnováhe črevnej mikrobioty bábätka a tým napomáha k zníženiu množstva minút každodenného plaču bábätiek kŕmených kojeneckou fľaškou.

SYMBIOSYS Bifibaby® je navrhnutý tak, aby sa vzájomne doplňoval s pestrou a vyváženou stravou a je bez obsahu lepku, laktózy a alergénov. Fľaštička obsahuje 6,4 miliardy buniek kmeňa B. breve. Balenie má obsah 8ml a pri doporučených 5 kvapkách raz denne vám vystačí presne na mesiac.

Nenechajte vaše bábätko plakať, vyskúšajte SYMBIOSYS Bifibaby® na novorodenecké koliky

Hľadáme 15 mamičiek, ktoré

 • nekoja svoje bábätká
 • kŕmia svoje bábätká z fľašky
 • ich bábätká trápia detské koliky

Ak chcete skúšať nové probiotiká SYMBIOSYS Bifibaby®, je potrebné:

 • byť registrovanou členkou www.klub.happybaby.sk a mať úplne vyplnený profil
 • byť mamičkou bábätka, ktoré nemá viac ako 6 mesiacov
 • po ukončení používania produktu vyplniť formulár na testovaný produkt
 • počas používania produktu podávať priebežné info o skúšaní produktu zdieľaním na fb stránke HappyBabySk a v skupinke Mamičky Happy Baby

  SYMBIOSYS Bifibaby® na detské koliky

  SYMBIOSYS Bifibaby® na detské koliky

Podmienky vyskúšania produktu

 • používania produktu sa môže zúčastniť iba mamička registrovaná v Klube Happy Baby, registrovať sa môžete na www.klub.happybaby.sk
 • vybrané mamičky budú kontaktované prostredníctvom emailu, alebo telefónu do 31.1.2021.

Kvôli bližším informáciám o podmienkach a termínoch si prečítajte pravidlá.

Približne do 30 dní od obdržania produktu vám bude zaslaný email s odkazom na dotazníky, ktoré treba vyplniť. Pokiaľ tak neurobíte do 14 dní, budete vyradená z testovania a prídete tak aj o možnosť zúčastniť sa ďalších.

Pre skúšanie produktu budeme potrebovať vyplnenie vašich osobných údajov do formulára nižšie a udelenie súhlasu s ich použitím na spomenuté účely. Bez udelenia súhlasu nebudeme môcť vaše osobné údaje použiť a zaradiť vás do skúšania produktu. Nemajte obavy – vaše osobné údaje nikde nezverejníme, nikomu ďalšiemu ich nepredáme (s výnimkou poverených správcov a spracovateľov) a spracovávať ich budeme vždy v súlade s platnými právnymi predpismi. Aby ste však mali skutočne istotu, prečítajte si najprv naše podmienky spracovania osobných údajov.

Správcom vašich osobných údajov je: PROSAM spol. s r.o., so sídlom Slowackého 1/a, 821 04 Bratislava, IČO: 17 317 584, tel: +421 2/911 921 923, email: [email protected] (ďalej len „PROSAM“).

Zdieľajte

Poradne

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe