Dva týždne s Peugeotom 3008

Ako prvá z nášho „babského“ slovenského tímu som dostala možnosť testovať Peugeot 3008

Spočiatku som nemala žiadne očakávania od toho, aký dojem nadobudnem po týždni – dvoch používania iného vozidla. Na prvý pohľad bolo auto krásne s prepracovaným moderným dizajnom vonku i vnútri. Po prvom posadení sa dovnútra mi prebehlo hlavou, že k ovládaniu budem potrebovať aspoň 100-stranový manuál. Ani som netušila, ako veľmi som sa mýlila! Po pár minútach som s prekvapením zistila, že všetko v tomto aute funguje úplne intuitívne, prípadne mi auto jednoducho napísalo, čo je potrebné urobiť. Vozidlo bolo v plnej výbave s automatickou prevodovkou, parkovacia kamera vpredu i vzadu, bezkľúčové štartovanie i úplne jednoduché spárovanie vozidla s mobilným telefónom mi poskytovalo maximálny komfort. Zažila som viackrát testovaciu jazdu s rôznymi novými vozidlami a prvky ako „bezkľúčové“ štartovanie a odomykanie som považovala za zbytočnú položku na faktúre za vozidlo. Človek tieto drobnosti nikdy neocení, až kým ich doslova nezaradí do života. Zistenie, že s plnými rukami nákupu nemusím po vreckách a kabelke hľadať kľúče a jednoducho si len otvorím, bolo celkom oslobodzujúce. Naozaj praktické bolo aj vystúpenie z auta, kľúče stačilo mať v bunde, mobil taktiež, všetko sa samo spárovalo a nič nebolo potrebné hľadať a znovu baliť do kabelky.

Obrovským benefitom bola priestrannosť vozidla. Peugeot 3008 je jedným z modelov SUV, čiže pre rodinu je ozaj ako stvorený. Vďaka vyššiemu podvozku som sa celý čas cítila byť „nad vecou“ a mala dokonalý výhľad na premávku i vozidlá okolo. Nastupovanie i nakladanie nákupov do kufra bolo skutočne pohodlné. Nehovoriac o nakladaní kočíka a potrebe pripútania malého dieťatka v autosedačke. Každý rodič naozaj ocení SUV-čko! Aj malé dieťa vo vajíčku pripútate bez toho, aby ste ho pri zacvaknutí pásu museli doslova priľahnúť vlastným telom. Do kufra sa pohodlne zmestil veľký kočík s podvozkom i vaničkou a na moje prekvapenie ostal celkom obstojný priestor aj na prípadnú batožinu alebo nákupy.

Peugeot myslel aj na bezpečnosť a systém kontroly jazdných pruhov tiež k nej jednoznačne veľmi prispieva. Vozidlo vás doslova jemným pohybom vracia späť do pruhu od krajnice, malé automatické pootočenie volantu vám pripomenie, že je potrebné viac sledovať jazdnú dráhu. Pri jazde mi veľmi pomáhal aj systém kontroly mŕtveho uhla. Nie je potrebné sa otáčať hlavou dozadu, na spätnom zrkadle jednoducho svieti signál, že vozidlo ide popri tom vašom a nesmiete sa preradiť.

Peugeot 3008 „z pohľadu otca“

 

Čo by som to mala doma za chlapa, keby neprejavil zvedavosť nad autíčkom, ktoré som si domov doviezla na otestovanie. A už vôbec by som neverila, ako toto testovanie veľmi zmení pohľad a plány môjho manžela na kúpu auta v budúcnosti. Po vyskúšaní kompletného ovládania vo vnútri vozidla a pár jazdách zhodnotil, že jeho budúcim vozidlom nebude limuzína, ale SUV.  V nasledujúcich dňoch prebrázdil webové stránky a porovnával výbavy i ceny, urobil si komplet prehľad o SUV vozidlách a vyhodnotil, že Peugeot 3008 je veľmi dobrá voľba! Naozaj komfortná výbava, krásny dizajn za prijateľnú cenu.

Po dvoch týždňoch používania vozidla Peugeot 3008 mu v podstate nemáme čo vytknúť. Vybrali by sme si vyššiu motorizáciu (táto verzia bola diesel 1,5l), určite automat s plnou výbavou. Ako jediné negatívum z pohľadu muža bol volant – jeho useknutý tvar hore a dole, čo sa mne ako žene zase veľmi páčilo. Vozidlo malo trošku tvrdšie tlmenie, čo bolo cítiť pri jazde cez spomaľovače, avšak všetko ostatné nás naozaj doslova ohúrilo.

Peugeot 3008 považujem za skvelú voľbu pre rodiny s malými deťmi, autosedačkami, kočíkmi, no i pri starších a vysokých deťoch určite oceníte priestrannosť zadnej časti vozidla. Nikto sa nemusí posunúť „viac dopredu“ ani „viac dozadu“, aby všetci detskí i dospelí pasažieri mohli vzadu pohodlne cestovať na krátke i dlhšie trasy.

V 3008-ke v prípade potreby prepravíte aj nábytok, otestovali sme to skutočne v praxi a do vozidla sme bez problémov naskladali rozkladaciu posteľ s dvomi matrcami. Sedadlá sa dali úplne jednoducho sklopiť a za pár minút sme z vozidla mali „nákladné auto“. Samozrejme, že v tom prípade sme zabrali miesto deťom a museli ich nechať doma, ale nábytok nenakupujeme každý deň. Veľkým pozitívom bolo, že sme nemuseli priplácať dopravu v obchode.

Ak zvažujete kúpu nového vozidla pre vašu menšiu i väčšiu rodinu, showroom Peugeotu určite neobíďte, povozte sa, vyskúšajte a urobte si vlastný dojem.

Naše očakávania splnil na 100% a ja ďakujem Peugeot Slovensko za požičanie auta a za krásnych 14 dní s 3008.

Lenka Patkošová, Project & Back Office Manager

Mamičky, pozor, teraz máte aj vy možnosť vyskúšať si vozidlo Peugeot 3008, napísať o ňom recenziu a byť MAMA jazdkyňou mesiaca. Stačí vyplniť formulár a počkať, či práve vy budete tá šťastná!

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe