Význam probiotík v detskej kozmetike

Pravdepodobne ste už počuli o zdraviu prospešných účinkoch, ktoré dostaneme konzumáciou potravín s obsahom probiotík, ako napríklad kefír a jogurt, alebo užívaním probiotických doplnkov stravy.

Probiotiká

Ide o mikroorganizmy, ktoré nežijú len v našom tele, ale aj na jeho povrchu, teda pokožke. Každý človek má svoju charakteristickú kombináciu týchto organizmov, ktorú nazývame mikrobióm.

O mikrobióme vieme už celé stáročia ale trvalo nám 400 rokov, aby sme zistili, že tieto mikróby sú viac našimi priateľmi ako nepriateľmi. Chránia nás pred baktériamia patogénmi, umožňujú nám získať živiny z našej potravy a posilňujú náš imunitný systém.

Mikróby sú neoddeliteľnou súčasťou nášho ekosystému a z dermatologického pohľadu je známe, že mikróby žijúce na našej pokožke sú mimoriadne potrebné pre jej zdravé fungovanie. Súčasný výskum ukazuje, že probiotiká sú účinné pri liečbe citlivej pokožky.

Mikróby na pokožke majú veľký vplyv na bariérové funkcie pokožky a jej schopnosť chrániť a udržiavať vlhkosť. Keď je narušený kožný mikrobióm, bariéra pokožky je ohrozená. Často sa prejavuje vo forme citlivosti kože alebo kožných prejavov, ako je napríklad ekzém.

Detská pokožka je oveľa citlivejšia ako pokožka dospelých. Je tenšia, obsahuje menej hydratujúcich látok a oveľa rýchlejšie stráca svoju vľhkosť, preto si vyžaduje špeciálnu starostlivosť hneď od začiatku.

Aplikáciou zdravých probiotík na pokožku s cieľom vylúčiť patogénne mikróby sa zlepšuje bariérová funkcia pokožky a následne aj jej celkový stav. Mikróby sú určené na zlepšenie tvorby kožných tkanív a preto pokožku chránia pred infekčnými patogénmi a škodlivými látkami a následne ju udržiavajú hydratovanú, čo je pri detskej pokožke veľmi dôležité.

Máte dieťatko s citlivou pokožkou?

Tak práve pre Vás a pre ostatné mamičky na celom svete vyvinula spoločnosť Pure Beginnings radu detskej kozmetiky pre citlivú pokožku, s ktorou vstupuje na Slovenský trh s dvoma výrobkami – Probiotické krémové telové mydlo bez vône a Probiotický telový krém bez vône.

Pořadí: 0 / 0
vstúpiť do galérie

Tieto produkty najlepšie kombinujú starostlivosť o detskú pleť s prelomovými inováciami v probiotickej technológii.

“Máme stále viac a viac rodičov, ktorí k nám prichádzajú so svojimi bábätkami a malými deťmi, ktoré trpia kvôli citlivej pokožke, vrátane ekzému a iných kožných problémov,” povedal Bruce Moore-Gordon, majiteľ juhoafrickej organickej značky.

Vyplňte dotazník a poďte s nami testovať probiotické telové mlieko a probiotický telový krém. Vyberieme 10 mamičiek, ktoré pre vás probiotickú kozmetiku otestujú.

Výber do testovania bol ukončený!

Zdieľajte
Mamy v pohodeMamy v pohodereklama

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe