Korenie povzbudzujúce túžbu

Skôr než sa korenie zabývalo v našich kuchyniach, bolo často využívané pri náboženských obradoch aj ako liečivo. Liečila sa ním aj strata sexuálneho apetítu, preto je mnoho korení známych ako silné afrodiziakum.

Muškátový orech a kvet

Korenie, ktoré je potrebné používať v skutočne malom množstve. Používa sa na dochutenie smotanových omáčok a pečených dezertov. Vo veľkom množstve môže byť jedovaté a môže tiež vyvolať psychadelické stavy. Tak či tak na Ďalekom východe je orech aj kvet považovaný za afrodiziakum.

Muškátový ořech

Šafran

Staré porekadlo tvrdí “je ho ako šafranu“. Toto korenie je tak vzácne, pretože na získanie 450 g finálneho korenia je potrebných 100 000 šafranových kvetov. Šafran stimuluje činnosť maternice a podporuje krvný obeh. Starí Gréci tvrdili, že dievča, ktoré týždeň užíva šafran, neodolá milencovi. Preslávené je predovšetkým šafranové rizoto.

Šafrán

Vanilka

Vanilka je mierne afrodiziakum používané na dochutenie čokolády už Aztékmi. Semienka vanilky sú získavané z aromatických toboliek špeciálneho druhu orchideí. V dnešnej dobe je používaná na dochutenie rôznych druhov dezertov od zmrzliny až po pečené koláče.

Vanilka

Škorica

Vnútorná kôra tropického stromu stočená do ruličiek. Pôsobí antisepticky, zvieravo a má povzbudzujúci účinok afrodiziaka. Škorica je súčasťou mnohých dezertov, ale často je využívaná aj v slaných receptoch. Je pridávaná do paradajkovej omáčky a mnohých indických jedál.

Skořice

Zázvor

Už pred 3 000 rokmi bol zázvor v Číne používaný ako afrodiziakum. Povzbudzuje krvný obeh a celkové prekrvenie. Usušený koreň rozomletý na prášok sa používa na dochutenie sladkých aj slaných pokrmov. Veľmi populárne je tiež použitie vo forme čaju, kde dajte prednosť čerstvému zázvoru.

„Muži, ktorí sa zrazu necítia dosť silní, aby sa potešili so ženou, mali by zjesť zázvor, med, čemericu, cesnak, škoricu, klinček, muškátový orech, kardamon a dlhé čierne korenie.“ Zdroj Voňavá záhrada

Zázvor

Zdieľajte
  1. kvetinka

    veľmi popoulárne ako afrodiziakum sú aj španielske mušky – my si sem tam pár kvapiek dáme (máme ich zo superlove)

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe