Orechy ako afrodiziakum

Orechy sa pestujú už od pradávna. Už roku 6760 pred n. l. sa na území dnešného Jordánska spomínajú vlašské orechy, pistácie a mandle. Ako je to s ich účinkom afrodiziaka?

Orechy všetkých druhov sú od pradávna používané v rôznych formách obradov. Napríklad Gréci a Rimania posypávali vlašskými orechami namiesto ryžou novomanželov a zapaľovali pochodne z lieskových vetví, čo malo zaručiť šťastné a plodné manželstvo.

Náš tip: Vyskúšajte spolu so svojim partnerom jesť orechy v spojení s medom. Ich účinok sa tak ešte viac prehĺbi.

Mandle

Mandle v kuchárskych knihách lásky bývajú spájané s broskyňami a marhuľami. Všetky tri sú častou ingredienciou elixírov lásky pre svoj povzbudzujúci a energizujúci účinok. Už v 12. storočí so sebou križiaci z východu priniesli smotanové mandľové omáčky a sladkosti ako je nugát a marcipán.

Lieskové oriešky

Už rímsky básnik Vergilius chválil okrem vína aj lieskové oriešky, myrtu a vavrín ako dobré afrodiziaká. Lieskové oriešky podľa neho “umožnia mužovi splniť všetky túžby jeho ženy“.

Vlašské orechy

Ako už bolo napísané vyššie, používali sa vlašské orechy pri rôznych obradoch. Dodnes slúžia niektorým arabským kmeňom ako liek proti impotencii.

Kokosový orech

Pre ženy, ktoré chcú otehotnieť pestujú kňazi v severnej Indii práve kokosový orech, ktorý je symbolom plodnosti. V pravom slova zmysle sa nejedná o orech, ale botanicky o semeno. Hoci kokosom trvá dvanásť mesiacov, než dozrejú, kokosová palma kvitne až 13x za rok.

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe